Калуш До сайту

В Україні дорожчає інтернет. Які ціни у калуських провайдерів?

Нещодавно українських інтернет-провайдерів перевели на загальну систему оподаткування, тобто за новими правилами вони платитимуть більше податків, ніж тоді, коли вони перебували на спрощеній системі оподаткування. Це, звісно ж, впливає й на простого українця, користувача інтернету. Враховуючи, що скасування спрощеної системи оподаткування для українського ринку інтернет-послуг вже відбулося, то постачальники поступово збільшують вартість своїх тарифних пакетів. Чи вплинула зміна системи оподаткування на провайдерів у Калуші та наскільки змінилася вартість інтернет-послуг у місті?

Ділиться Інформатор.

У компанії “StreamNetwork” повідомили, що ціни на інтернет по місту для їхніх клієнтів зросли зі 170 до 200 гривень, а у приватному секторі — з 300 до 400 гривень на місяць.

“Загалом навантаження на компанію після переходу провайдерів з спрощеної системи оподаткування на загальну зросло приблизно на 30%. Це — і податки, і деякі операційні витрати, тому і вартість послуг, які ми надаємо, зросла”, — пояснив керуючий компанією Роман Савчук.

Компанія “ITЛЮКС” повідомила, що вартість пакету по місту зросла зі 150 до 200 грн. Але провайдер намагається компенсувати зростання ціни швидкістю, яку надають у пакеті. Тож, вона теж збільшилася: зі 100 до 1000 Мбіт/ceк, тобто 1 Гбіт. Щодо приватного сектору, то “ITЛЮКС” підняла ціну до 300 грн/міс.

Представники компанії “КІМ” повідомили, що вартість інтернету для кінцевого споживача зросте у листопаді — в середньому на 17-18%. .

“Зростання вартості викликане безпідставним скасуванням спрощеної системи, шляхом підміни дії норми Податкового Кодексу України, які дозволяли спрощене оподаткування, роз’ясненнями Державної Фіскальної Служби, що забороняють провайдерам працювати на спрощеній системі. Це значно ускладнило ведення бізнесу та посилило загальне податкове навантаження. Такі зміни створюють додатковий тиск, особливо на регіональних провайдерів, і можуть призвести до монополізації ринку великими телекомунікаційними компаніями, що, в свою чергу, загрожує подальшим зростанням цін та зниженням якості послуг”, — пояснюють у компанії.

Провайдери запевняють, що шукають способи зберегти доступні ціни та високу якість послуг. Наприклад, дають можливість клієнтам зафіксувати ціну на пів року або рік,  нараховують додаткові бонуси або впроваджують інші акції. Водночас у деяких із опитаних місцевих компаній не відкидають можливості росту ціни на інтернет у новому році. Адже 200 гривень, які зафіксовані зараз у Калуші, за їхніми словами, уже є “соціальними” та не покривають витрат компаній.

Будьмо на зв’язку! Читайте нас у FacebookTelegramTikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08