Громадськість Калуша спільно з місцевою владою та адміністрацією Калуської ЦРЛ береться за формування чіткого переліку робіт та дій, які потрібні для того, щоб лікувальний заклад став більш інклюзивним, а його територія — більш доступна в плані переміщення.
Інформатор ділиться подробицями.
Біля Калуської ЦРЛ сьогодні вранці було людно: відбулася зустріч громадськості, представників місцевої влади та адміністрації лікувального закладу. Ініціював зустріч міський голова Андрій Найда, який два дні тому приймав активістів у власному кабінеті. Тоді, нагадаємо, було озвучено кілька пропозицій від громади щодо розбитого часом простору перед лікарнею, інклюзивних санітарних кімнат та деяких інших потреб.
“Хочемо сьогодні тут на місці подивитися і зорієнтуватися, що може робити Калуська міська рада своїми силами, а що — з участю громади, соціально активного бізнесу та інших ресурсів. Маємо визначити потреби. Бо в тому, що хлопці-воїни та й усі інші пацієнти лікарні, мають мати можливість зручно підійматися доріжками і сходами, мають мати доступ до альтанок, сумніву немає. Так само — і в середині лікарні”,— зазначив очільник громади.
Далі активісти ще раз розповіли про проблеми, з якими стикаються воїни, коли лікуються у Калуші, та задекларували готовність включатися у процеси проєктування всіх необхідних рішень та робіт, пошуку фінансів та загалом реалізації ініціативи. Не все зразу — поступово, зазначають вони. Але важливо, щоб процес було запущено.
На даному етапі виглядає на те, що першим кроком ще цього року може стати виготовлення проєктно-кошторисної документації для зміни території перед входом у лікарню. Зараз тут — незручні бордюри, старі плити і знищене асфальтне покриття. Скільки це може коштувати, рахуватимуть у найближчі тижні. Далі стане зрозумілим, чи зможе міська рада взяти на себе фінансування цих робіт.
“Якщо хтось хоче сказати, що такі роботи зараз не на часі, бо йде війна і треба все на дрони…, то хочу заперечити. З таким підходом тоді не на часі і дошки Героям відкривати, не на часі робити пам’ятники на їхніх могилах. Все не на часі, — висловився в коментарі Інформатору військовий Ігор Козак. — Але насправді, що питання вшанування Героїв, що питання інклюзії — це питання національної безпеки, адже це показує відношення суспільства до людей, які захищали свою батьківщину. Шанувати треба всіх Героїв, бо ті, хто проходять лікування, вони теж пройшли непростий шлях. І людина, яка досі з якихось причин ще не воює, коли дивиться на все і бачить ставлення до військових, це теж має на неї певний вплив…”
Проговорили також питання інклюзивних санітарних кімнат. За словами генерального директора Калуської ЦРЛ Ярослава Мороза, навіть в умовах, коли буде фінансування зробити їх можна буде не всюди.
“Це типовий проєкт лікарні з відповідною каналізаційною інфраструктурою. Ми не зможемо всюди зробити ідеальні вбиральні. Але першочергово це пропонуватимемо в хірургічному відділі, травматології, нейрохірургії”, — зазначив він.
“Ми дуже хочемо, щоб громадськість також долучилася до всієї цієї історії, — висловила позицію представників ініціативної групи Тетяна Будзан. — Щоб це був проєкт, реалізований і бізнесом, і іншими представниками громади. Ми готові допомагати у пошуку фінансових ресурсів, а не лише вимагаємо, щоб це зробили коштом бюджету чи поклали тягарем на фінансовий стан лікарні”.
У підсумку домовилися створити спільну робочу групу, прописати потреби та через два-три тижні зустрітися ще раз та продовжити роботу.
Читайте також —
Калушани пропонують демонтувати бетонні плити біля ЦРЛ та створити “лікарняний хостел”
Військовий із Калуша на знак протесту виписався з медзакладу та перервав лікування
Будьмо на зв’язку! Читайте нас у Facebook, Telegram, TikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08