Інформатор Калуш

ЖИТТЯ

На Прикарпатті — період високого ризику щодо грипу птиці

На Прикарпатті — період високого ризику щодо грипу птиці

На Прикарпатті існує високий ризик занесення та розповсюдження грипу птиці. Це пов’язано з міграцією деяких перелітних птахів, військовими діями та значною концентрацією поголів’я птиці в регіоні.

Повідомляє Інформатор.

Як зазначають у Головному управлінні Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області, Прикарпаття географічно розташоване на перетині міграційних шляхів перелітних птахів, тому ризик занесення збудника грипу птиці з дикими перелітними птахами з неблагополучних країн, територій та зон існує постійно. Під час сезонних міграцій та в роки аномально теплих зим цей ризик істотно підвищується.

“Грип птиці – висококонтагіозна хвороба, що характеризується явищами септицемії, ураженням органів дихання і травлення”, — наголошують фахівці.

Зараження домашньої птиці відбувається у забруднених виділеннями хворої птиці приміщеннях, через гнізда, вигули, при контакті із контамінованими предметами догляду, а також трупами або тушками забитої птиці, незнешкодженими відходами забою, яйцями.

Поширення інфекції серед птахів збільшує ймовірність прямої її передачі людям при безпосередньому контакті з інфікованими (або мертвими) дикими (або свійськими) птахами або через заражену землю та воду.

Ознаки захворювання — загальні для всіх видів птахів: відмова від корму і води; підвищення температури тіла; пригнічення; порушення координації рухів, парези, паралічі; риніт; кон’юнктивіт.

Ознаки захворювання у курей: ціаноз шкірних покривів (зміна кольору гребеня, борідок і кінцівок); набряк підклювного простору; підшкірні геморагії (крововилив) на кінцівках; діарея; зниження виробництва яєць; кашель і чхання.

Ознаки захворювання у водоплавних птахів: нервові явища (викривлення шиї, відсутність реакції на зовнішній подразник, кругові рухи); помутніння рогівки; сліпота.

Як вберегти домашню птицю?

Щоб не допустити виникнення захворювання грипу птиці у господарстві необхідно дотримуватись наступних правил:

  • здійснювати купівлю-продаж птиці в місцях санкціонованої торгівлі тільки за наявності ветеринарних супровідних документів;
  • дотримуватись режиму закритого типу (не допускати вигулу домашньої птиці поза межами дворової території);
  • виключити можливість контакту домашньої птиці з дикою, особливо водоплавною, і синантропними птахами;
  • не допускати сторонніх осіб в місця утримання домашньої птиці;
  • забій домашньої птиці, призначеної для реалізації в торгівлі, здійснювати на спеціалізованих підприємствах;
  • проводити ретельне очищення та дезінфекцію всіх приміщень і території утримання птиці.

Хворобу можна тільки попередити шляхом безумовного виконання правил біобезпеки та дотримання заходів з профілактики.

В разі виявлення масової загибелі птиці, а також при виявленні місць масової загибелі дикої птиці на полях, в лісах та інших місцях необхідно негайно повідомляти територіальний підрозділ Держпродспоживслужби у вашому районі, або лікаря ветеринарної медицини, який обслуговує ваш населений пункт.

Будьмо на зв’язку! Читайте нас у FacebookTelegramTikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08

Нагору