Села довкола Калуша стають розплідниками бродячих собак. Волонтери б’ють на сполох та прогнозують, що на весну ситуація буде дуже гострою. Відтак закликають стерилізувати тварин.
Пише Інформатор.
На щотижневу нараду зі старостами, що відбувається у Калуській міській раді, у п’ятницю прийшла керівниця калуського “Дому Сірка” Леся Кошелєва. Вона закликає владу міста та старост сіл провести роз’яснювальну роботу та допомогти простерилізувати якомога більше собак.
“Ситуація критична. Не тільки на притулку, але і в довколишніх містах і селах. Дуже і дуже багато нових собак з’являється довкола. Забрати ми їх не можемо, бо притулок переповнений. У нас у вольєрах по 6-7 собак. Закінчиться це все плачевно, тому що будуть покуси — нас, наших дітей і наших рідних. І потім дзвінки до нас чи в міську раду вже нічого не змінять, бо місця неvає”, — акцентувала волонтерка.
Вона каже, що особливо багато нестерилізованих собак — у сільській місцевості. І навіть, якщо вони там мають господарів та не голодують, то їхній приплід потім там нікому не потрібен. Усе потомство мігрує до міста — або саме, або з допомогою “господарів”, які їх вивозять.
“До мене щодня поступає по 30-40 дзвінків з довколишніх сіл і громад. Люди просять забрати. А куди?” — звернулася Леся Кошелєва.
За її словами, прийом тварин у притулок зараз не відбувається взагалі, бо немає місця. Допомагають інформаційно та кормами, але забрати не можуть. Водночас, кажуть волонтери, у місцях, де вони підгодовують собак, постійно з’являються нові особини. В одному з таких місць, твердить одна з волонтерок притулку, депутатка міської ради Оксана Гук, днями додалося три собаки: було 16 — стало 19.
Серед бродячих — багато й породистих, зокрема хаскі та стареньких вівчарок. Це теж велика біда. Окрема історія — коти, їх теж тьма. Волонтери розриваються, адже тварини дають приплід по кілька разів на рік і це, не 1-2 цуценятка чи кошенятка, це 6-8 нових безхатьків.
Ще кілька найближчих понеділків на калуському притулку буде відбуватися безкоштовна стерилізація вуличних собак. Послугою також можуть скористатися пенсіонери та інші категорії людей, які не мають коштів на проведення платної операції. Таке втручання є абсолютно безпечним для тварини і нічим їй не нашкодить. Тому волонтери закликають усіх, хто годує тварин на вулиці або ж прихистив бродячу собаку на власному подвір’ї, подбати про її стерилізацію.
Нагадаємо, що на притулку не лише стерилізують тварин, а й одразу вакцинують їх від сказу.
ФОТО ілюстративне
Будьмо на зв’язку! Читайте нас у Facebook, Telegram, TikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08