Калуш До сайту

На Пагорбі Слави у Калуші хотіли встановити хрест, а тепер встановлять прапор?

Ідея встановлення державного прапору України належить Віктору Павліву, який вважає це елементом декомунізації та деколонізації території Калуської громади. Дане питання зокрема розглядалося 4 листопада на оперативній нараді міського голови Калуша. Станом на сьогодні управління культури, національностей та релігій Калуської міської ради вивчає дане питання, а журналісти Інформатора вирішили глянути на теперішній стан Пагорба Слави після серпневих “декомунізаційних” процесів. 

Ділиться Інформатор.

В ході обговорення мер Калуша Андрій Найда доручив профільним управлінням розробити проєкти рішень щодо можливого встановлення прапору на шпилі, що стоїть на Пагорбі Слави. Згодом проєкти рішень повинні бути направлені на розгляд виконкому міської ради. У коментарі Інформатору, Віктор Павлів розповів, що ідея встановлення флагштоку полягає у затвердженні державних символів України та декомунізації від нав’язливих радянських символів:

“Це є найвища точка Калуша. Ми маємо залишити нашу українську символіку. Ми як військові всюди, де б не були підіймаємо український прапор. Всюди, на вершинах має бути піднятий державний прапор. Це територія України, тому має бути встановлений або тризуб або прапор”.

Водночас начальниця управління культури, національностей та релігій Калуської міської ради журналістам Інформатора повідомила, що станом на сьогодні вони працюють над протокольним дорученням міського голови. Пізніше відповідні проєкти рішень передадуть на розгляд міського виконкому:

“Ми вивчаємо ситуацію. У нас є протокольне доручення, щоб ми спільно із управління ЖКГ розробили проєкт рішення для розгляду виконкому, щоб на пагорбі Слави, де стоїть шпиль встановити прапор. Готуємо рішення та вивчаємо питання, щоб все було правильно”. 

Нагадаємо, що на початку серпня 2024 року в рамках “деколонізації” на пагорбі Слави було демонтовано окремі елементи радянського меморіалу. Зокрема, демонтовано радянську стелу, на якій були зображені символи срср. Також нещодавно поблизу Калуської ЦРЛ у Підгірках проводилися розкопки на місці ймовірного поховання радянських медсестр, які загинули влітку 1944 року.

Вигляд Пагорба Слави на Височанці 4 листопада 2024 року:

За словами Любові Джуган управління культури, національностей та релігій співпрацює із КП “Пам’ять” відповідно до їхнього графіку. Початок розвідувальних робіт на Височанці залежатиме від погодніх умов. До того ж, як розповіла посадовиця, розкопки у Підгірках розпочалися на два місяці пізніше запланованого. Однак, Любов Джуган висловила надію, що роботи на Пагорбі Слави все ж проведуть цього року:

“У КП “Пам’ять з яким ми співпрацюємо є графік. Поки вони не можуть сказати, коли вони приїдуть, бо це залежить від погодніх умов. Адже знову почалася дощова погода. У Підгірках вони пізніше почали роботу – на два місяці пізніше. Перед тим були дощі і вони затягнули роботи у Коломиї. Поки не можемо сказати, коли вони за планом будуть працювати. По плану розкопки вони будуть робити збоку Пагорба слави. Я надіюся, що цього року ми ще встигнемо провести роботи доти, поки випаде сніг”.

Додамо, що у 2022 році у Калуші підіймалося питання щодо заміни радянського шпиля на 20-метровий хрест. Ініціатором таких змін виступила координаційна рада політичних партій і громадських організацій демократичного спрямування Калущини. З цього приводу навіть відбулося засідання організаційного комітету щодо всебічного сприяння та надання допомоги у встановленні пам’ятників, меморіальних дощок та інших пам’ятних знаків у Калуській міській територіальній громаді. Далі розмов та конкурсних проєктів ця ситуація не пішла, а у міській ради заявили, що у бюджеті 2022 року видатків на встановлення пам’ятників не було передбачено.

Будьмо на зв’язку! Читайте нас у FacebookTelegramTikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08