Калуш До сайту

У найстарішій церкві Калуша зберігаються мощі українського святого. Як вони виглядають?

12 листопада у Католицькій церкві вшановують пам’ять священномученика Йосафата Кунцевича, українця, що загинув за Христову віру та виступав за об’єднання Католицької та Православної церков. З цієї нагоди у храмі Різдва Пресвятої Богородиці, що на Загір’ї на тетрапод було виставлено мощі цього католицького святого.

Ділиться Інформатор.

У церкві Різдва Пресвятої Богородиці (УГКЦ) на Загір’ї відбулася Літургія з нагоди вшанування пам’яті українського святого.  Служба Божа пройшла у намірах за здоров’я усіх присутніх, а особливо за українських воїнів, які боронять Україну від московської навали. Після закінчення Літургії парох церкви о. Андрій Челядин виніс для вшанування мощі засновника ордену Василіян (монаший чин більш відомий у народі як василіяни). Кожен міг приступити та поклонитися святому.

Додамо, що Йосафат Кунцевич народився близько 1580 року у м. Володимир, що на Волині. Був шляхтичем, єпископом УГКЦ, згодом став архієпископом Полоцьким. Український святий є засновником Чину Святого Василія Великого (ЧСВВ) – одного із найбільших монаших згромаджень УГКЦ.  У мирі носив ім’я Івана Кунцевича.

Загинув 12 листопада 1623 року. Приводом став арешт православного священника Вітебська Іллі, який всупереч заборонам продовжував здійснювати богослужіння, адже всі православні церкви були закриті владою. У день вбивства містянами, Йосафат був на утрені у Вітебській соборній церкві, Ілля часто ходив біля його покоїв, де православного священника затримали слуги Йосафата, але святий наказав відпустити його. Православні оцінили це як ще один акт гоніння на православних. Розлючений натовп ринув у покої Йосафата та розірвав його. Закривавлене тіло тягли через увесь Вітебськ аж до річки Західна Двіна, куди скинули тіло.

Тіло пролежало там майже тиждень, було віднайдене прихильниками Йосафата, перевезене до Полоцька і поховане в церкві Святої Софії. А вже в середині листопада 1623 року Апостольський Нунцій у Варшаві Джованні Ланчелотті, отримавши від Митрополита Київського звістку про нелюдський злочин убивства Йосафата Кунцевича, повідомляє Рим і готує документи у справі мученика, які стосувалися і його беатифікації та канонізації.

У 1867 році був канонізований Католицькою Церквою як святий священномученик.

Будьмо на зв’язку! Читайте нас у FacebookTelegramTikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08