Калуш До сайту

Парламент схвалив законопроєкт про реформу МСЕК, яка передбачає зміни до правил надання відстрочки

Верховна Рада 20 листопада 2024 року прийняла за основу законопроєкт 12178 щодо реформи МСЕК, запропонований Кабінетом Міністрів України. У законопроєкті йдеться про те, що замість МСЕК інвалідність буде встановлюватися за рішенням експертної команди з оцінювання. Новий закон почне діяти з 1 січня 2025 року.

Ділиться Інформатор, покликаючись на Судово-юридичну газету.

Нововведення торкнуться ліквідації МСЕК, замість яких функціонуватиме “оцінювання повсякденного функціонування особи”. Виконання функцій медико-соціальної експертизи покладуть на експертні комісії, що формуватимуться в кластерних та надкластерних закладах охорони здоров’я.

Зміни торкнуться і низки законів. Зокрема йдеться про наступні закони України: “Про військовий обов’язок і військову службу” та “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”. У них здійснять заміну поняття висновку МСЕК на висновок експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи.

Висновок буде необхідний для встановлення підстав для надання особі відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації згідно з пропонованою редакцією п. 9 ч. 1 ст. 23 Закону “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” (щодо хворої дружини (чоловіка), дитини та/або своїми батьком чи матір’ю (батька чи матері дружини (чоловіка) та п. 14 ч. 1 ст. 23 цього Закону (щодо членів сім’ї другого ступеня споріднення особи з інвалідністю I або II групи).

Водночас до 31 грудня 2024 року МСЕК все ж функціонуватимуть, але до моменту утворення експертних команд, При цьому Кабміну необхідно протягом 4 місяців затвердити план створення експертних команд і передачі їм МСЕК відповідних документів та справ. Таким чином, спочатку закон почне діяти, а потім Кабмін почне затверджувати план.

За новим законопроєктом передбачено, що експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи зобов’язані в 7-денний строк повідомити відповідні районні (міські) ТЦК про призовників, військовозобов’язаних та резервістів, яких визнано особами з інвалідністю, та про зміну групи інвалідності.

Щодо осіб, які мають інвалідність за нормами закону пропонується наступне:

Оцінювання повсякденного функціонування особи проводиться експертними командами з оцінювання повсякденного функціонування особи, що формуються в кластерних та надкластерних закладах охорони здоров’я. Входити до експертної команди та проводити оцінювання повсякденного функціонування мають право лікарі та фахівці з реабілітації в сфері охорони здоров’я, які:

Не мають право входити до експертної команди та проводити оцінювання повсякденного функціонування лікарі та фахівці з реабілітації в сфері охорони здоров’я, які:

Будьмо на зв’язку! Читайте нас у FacebookTelegramTikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08