Інформатор Калуш

ЖИТТЯ

Чому Йоаким і Анна вирішили віддати Марію до Єрусалимського храму?

21 листопада за григоріанським календар Церква відзначає свято Введення у храм Пресвятої Богородиці. Це свято відкрила різдвяно-новорічний цикл.

Ділиться Інформатор.

ІСТОРІЯ СВЯТА

Свята на честь Богородиці є одними із найважливіших у церковному році. Як йдеться у переказах батьки Марії – Йоаким та Анна протягом довгого часу були бездітними. У Ізраїлі на той час відсутність дітей означала кару Божу. Вони пообіцяли, що якщо у них народиться дитина, то вони присвятять її Богові та введуть до Єрусалимського храму.

Згодом у них народилася дівчинка, яку назвали Марія. У 3-річному віці її відвели до Єрусалимського храму. Коли дівчинка досягла підліткового віку вона не могла перебувати у храмі, щоб не осквернити святі місця. За традицією, вона мала знайти собі чоловіка, однак Марія вирішила зберегти дівоцтво та присвятити себе повністю Богові. Згодом Марію доручили на піклування старому Йосипу Обручнику.

Свято Введення у храм Пресвятої Богородиці було встановлено Церквою приблизно у ІХ ст. Хоча поширення у Європі воно набуло лише у ХV ст.

ТРАДИЦІЇ СВЯТА

Це свято для українців було певним орієнтиром, що означав початок зимового сезону.  Тому на цю дату зважали, плануючи городні роботи. У народі вірили, що хто перший ввійде до хати в цей день, то принесе лихо або добро. Якщо сусід приходив з грошима – це означало збагачення в майбутньому році, а якщо просили щось позичити – до збідніння.

У храмах відбуваються святкові Літургії. За українськими традиціями, на Першу Пречисту не можна:

  • займатися садовими та городніми роботами;
  • заходити до чужої хати;
  • прати білизну;
  • сваритися та лаятися;

Втім, церква не має прямої заборони працювати, однак цього дня варто присвятити час молитвам та духовності.

Будьмо на зв’язку! Читайте нас у FacebookTelegramTikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08

Нагору