Інформатор Калуш

ЖИТТЯ

Якою має бути температура повітря у дитсадках і школах?

Якою має бути температура повітря у дитсадках і школах?

Із настанням холодів традиційно починає зростати захворюваність на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції, особливо серед дітей у закритих колективах. Цьому також може сприяти недотримання температурного режиму в закладах дошкільної та загальної середньої освіти.

Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області нагадує, яким має бути температурний режим у школах та дитсадках, ділиться Інформатор.

ДИТСАДКИ:

Оптимальною температурою у групових осередках дошкільних навчальних закладів є +19-23 °С. У приміщеннях басейну – + 29-30 °С. У залах для занять музикою та фізичною культурою +18-19 °С. У теплих переходах – не менше +15 °С. У приміщеннях, що займають кутове положення або знаходяться в торці будівлі дошкільного навчального закладу, температура повітря повинна бути не менше +21 °С.

При цьому після короткочасних провітрювань допускається зниження температури повітря у групових осередках до +19°C для дітей 4-5 років i до +18°C для дітей старше 5 років. Відносна вологість повітря в приміщеннях, де перебувають діти, повинна бути в межах 40–60%.

Є навіть чітка вимога щодо розміщення кімнатних термометрів: вони мають бути на внутрішній поверхні кожного приміщення, де перебувають діти, на рівні 0,8-1,2 м від підлоги залежно від зросту дітей.

ШКОЛИ:

У приміщеннях шкіл відносна вологість повітря має бути 40-60%, а температура повітря в класних кімнатах — 17-20 °C, в майстернях по обробці металу і дерева — 16-18 °C, в спортивному залі — — 15-17 °C, в роздягальнях при спортивному залі 19-23 °C, в актовому залі — 17-20 °C, в бібліотеці — 16-18 °C, в медичних кабінетах — 21-23 °C, в рекреаціях — 16-18 °C, в спальних приміщеннях — 18-20 °C; у вестибюлі, гардеробі 16-19 °C; в санітарних вузлах — 17-21 °C; в душових — не нижче 25 °C.

Усі приміщення та обладнання закладу освіти підлягають щоденному вологому прибиранню, у тому числі: підвіконня, підлога, опалювальні прилади (або захисні решітки), меблі, класні дошки. Вологе прибирання навчальних та навчально-виробничих приміщень проводиться після закінчення останнього навчального заняття, або після кожної навчальної зміни (у разі організації в закладі освіти змінного навчання), спортивних залів – після кожного навчального заняття та після закінчення навчальних занять та занять секцій.

Навчальні приміщення провітрюють на перервах за відсутності дітей в приміщеннях.

Нагадаємо, у деяких ліцеях Калуша є проблеми із запуском теплопостачання. Через це було навіть прийнято рішення про переведення шести закладів освіти на дистанційну форму навчання. Через тиждень вони відновили роботу у звичному очному форматі, але по окремих закладах проблеми залишилися.

Будьмо на зв’язку! Читайте нас у FacebookTelegramTikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08

Нагору