Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила в силі рішення першої інстанції про стягнення російських активів у дохід держави щодо групи компаній “Поліпластик”, до якої входить Калуський трубний завод.
Про це повідомило Міністерство юстиції України, пише Інформатор.
Вказано, що постановою суду від 22 листопада 2024 року рішення Вищого антикорупційного суду від 20.09.2024 у справі №991/4264/24 залишено без змін. У задоволенні апеляційних скарг — відмовлено.
Нагадаємо, рішенням Вищого антикорупційного суду від 20 вересня 2024 року за позовом Міністерства юстиції України застосував санкцію до російського бізнесмена Мирона Горіловського та його бізнес-партнерів, які є засновниками, контролерами та топ-менеджерами російської групи компаній “Поліпластик”.
“Група Поліпластик” — це великий промисловий конгломерат, який спеціалізується на виробництві високотехнологічних полімерних труб та композитних полімерних матеріалів, має в свої структурі науково-дослідницьку базу для проведення досліджень та розробок в сфері композитних полімерів, які мають широке коло застосування, починаючи з виробництва полімерних труб та закінчуючи виробництвом комплектуючих частин стрілецької зброї.
”Міністерство промисловості та торгівлі рф включило групу “Поліпластик” до переліку організацій, які здійснюють суттєвий вплив на галузі промисловості та торгівлі в рф.
Після початку повномасштабного вторгнення рф в Україну, підприємства “Групи Поліпластик” активно приймають участь в імпортозаміщенні продукції, яка стала недоступна в рф через запровадження санкцій ЄС проти рф”, — інформує Міністерство юстиції.
Зазначено також, що бізнесмени Горіловський, Буяновський та Меньшов за допомогою підконтрольних компаній “Групи Поліпластик” вчиняли дії, спрямовані на підтримку загарбницької політики країни-агресора, шляхом:
- постачання своєї продукції для будівництва інфраструктурних об’єктів водовідведення в окупованому Криму на замовлення окупаційних адміністрацій;
- участі спеціалістів дочірньої компанії групи ТОВ “НПП Поліпластик” в розробці полімерного матеріалу для використання у виготовлені стрілецької зброї;
- постачання полімерів до підприємств військово-промислового комплексу рф.
Рішенням ВАКС в дохід держави стягнуто активи, відповідно до яких підсанкційні особи здійснюють опосередкований контроль, а саме корпоративні права на компанії які входили до Української частини “Групи Поліпластик”:
- 93% частки статутного капіталу ТОВ “Торгівельний дім “Євротрубпласт”
- 93% частки в статутному капіталі ТОВ “Калушський трубний завод”
- 93% частки в статутному капіталі ТОВ “Рубіжанський трубний завод”
- 100% частки в статутному капіталі ТОВ “Полімертепло – Україна”
- 10% частки в статутному капіталі ТОВ “Українська полімерна група”
- 51% частки в статутному капіталі ТОВ “Кордфлекс”
Рішення набрало законної сили та оскарженню не підлягає.
Будьмо на зв’язку! Читайте нас у Facebook, Telegram, TikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08