Калуш До сайту

Оприлюднено зміни до постанови про бронювання: хто і як має поновити дані та скільки часу на це відвели

Уряд оновити критерії бронювання й каже, що тепер механізм працюватиме і на користь обороноздатності, і на користь економіки. Після перевірок 95% від всіх критично важливих підприємств зберегли цей статус. Але тепер повинні його підтвердити відповідно до нових критеріїв. Часу — до 28 лютого 2025 року.

Про це йдеться на сайті Міністерства економіки, передає Інформатор.

Повідомляється зокрема, що Уряд вніс зміни  до Постанови №76.

Що показав аудит?

Аудит рішень щодо визначення підприємств, установ і організацій критично важливими Уряд завершив 15 листопада. І хоча 95% від всіх критично важливих підприємств після перевірки зберегли цей статус, були виявлені й деякі порушення:

“Завдяки аудиту ми змогли виявити незначні порушення та підготували зміни, щоб їх виправити. Нові параметри бронювання та критичності підприємств є чіткішими та забезпечують баланс між обороноздатністю держави та економікою. За результатами аудиту підприємства, на яких виявлені зловживання, втратили статус критично важливих, а працівники цих підприємств розброньовані. Також ми впорядкували погодження галузевих та регіональних критеріїв критичності підприємств. Бронювання повинні мати лише ті, хто дійсно роблять внесок в економіку та мають на це законне право”, — зазначив заступник Міністра економіки Віталій Кіндратів. 

У Мінекономіки запевнили, що алгоритм визнання підприємств критично важливими не змінюється (підприємству потрібно буде, як і раніше, звертатися до відповідного Міністерства або ОВА для отримання такого статусу). Також збережено вісім чинних критеріїв для визначення підприємства критично важливим. А от галузеві та регіональні критерії критичності віднині погоджуються Міністерством оборони та Міністерством економіки.

Додаткові критерії критичної важливості:

“Підприємства, які захочуть забронювати працівника, повинні підтвердити відповідність чинним та новим критеріям. У них є на це понад три місяці — від публікації відповідної постанови до кінця лютого 2025 року. Після підтвердження критичності, підприємства повинні через Дію подати знову списки працівників для бронювання. До подачі оновлених списків, усі надані бронювання залишаються чинними”, — роз’яснює Міністерство.

Бронювання працівників через Дію запрацює з 1 грудня. Через цей же портал планують моніторити усі рішення щодо визначення підприємств критичними та анульовувати бронювання працівників. При цьому підприємствам забороняється бронювати працівників, які не перебувають на військовому обліку або не мають військово-облікових документів.

Загалом систему контролю обіцяють посилити: моніторинг відповідності підприємств встановленим вимогам щодо середньої зарплати на підприємстві, рівня сплати податків та кількості військовозобов’язаних, відбуватиметься щомісячно.

“Якщо буде встановлено, що підприємство не відповідає вимогам — на нього буде сформовано запит для надання пояснень. У разі негативного результату моніторингу підприємство буде позбавлене статусу критичного”, — попередили в мінекономіки.

Будьмо на зв’язку! Читайте нас у FacebookTelegramTikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08