Калуш До сайту

Кількість лисиць у Долинській громаді у 3,5 рази перевищує норму

У Долинській громаді з минулого тижня проводять відстріл лисиць. Їх у громаді у 3,5 рази більше, аніж мало би бути по нормах.

Про це говорили на сесії Долинської міської ради, пише Інформатор.

Як повідомив начальник Долинського відділу Калуського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби Тарас Богачов, відстріл лисиць розпочався. При цьому є деякі непорозуміння із громадськими організаціями, які категорично проти відстрілів та стоять на позиції, що його потрібно заборонити.

“По нормах на 1 гектар має бути одна голова лисиці. УТМР і лісгосп подають цифри, що є 3,5 голови лисиці на таку площу, тобто в 400 разів більше від норми. Це питання піднято до рівня Кабміну, області… На даний момент відстріл є. Долинська ветлікарня відправила на дослідження 40 трупів лисиць”, — деталізував посадовець.

Додамо, що цього ж дня на сесії затверджували Звіт про виконання у 2024 році програми проведення лабораторно-діагностичних та лікувально-профілактичних робіт  у сфері ветеринарної медицини в Долинській територіальній громаді на 2022-2024 роки. У документі зазначено, що цьогоріч було проведено весняну та осінню кампанію з пероральної імунізації диких м′ясоїдних тварин на території 1128 кв. км. Розповсюджено 28 200 доз вакцини методом ручної розкладки.

За 9 місяців поточного року до Івано-Франківської регіональної лабораторії Держпродспоживслужби юуло направлено 41 пробу біологічного матеріалу для проведення досліджень на сказ (32 лисиці, 7 собак та 2 коти). За результатами лабораторних досліджень виявлено 1 позитивний результат на сказ у собаки.

“Як правило у більшості випадків сказу серед домашніх тварин, при проведені епізоотичного розслідування, встановлено, що тварини які захворіли, мали контакт з дикими тваринами (лисицями)”, — йдеться у звіті.

Нагадаємо, нещодавно стало відомо, що в Івано-Франківській області вперше з початку великої війни дозволили відстрілювати лисиць та вовків у зв’язку з різким збільшенням популяції цих тварин.

Будьмо на зв’язку! Читайте нас у FacebookTelegramTikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08