Калуш До сайту

У Долину хочуть переїхати два педагогічні коледжі з окупованої Луганщини

Якщо місто погодиться прийняти навчальні заклади у себе та знайде під це приміщення, то тут можна буде здобувати фах майбутнім вихователям, вчителям початкових класів, журналістам, соціальним працівникам тощо. Заклади — педагогічного профілю.

Повідомляє Інформатор.

Йдеться про коледжі, які є структурними підрозділами Луганського національного університету імені Тараса Шевченка. Проректор та голова вченої ради цього закладу Віталій Курило каже, що багато років їхній університет був форпостом українства на сході України.

“Це — найстаріший вищий навчальний заклад Донбасу, який був заснований у 1921 році. До 2014 року — ще і один із найбільших: мав близько 32 тисячі студентів, а у структурі — 10 коледжів і ліцеїв та філіали в містах, зокрема і в Криму”, — розповів Віталій Курило під час засідання сесії Долинської міської ради.

У 2014 році університет був змушений покинути Луганськ і зараз має статус переміщеного. Спочатку його перемістили на неокуповану частину в межах області, а з 2022 року — у три міста Полтавщини. Наразі в структурі університету є шість фахових коледжів і професійний ліцей.

“У березні цього року ми вперше побували в Долині, зустрілися з керівництвом міста і тут започаткували консультаційний пункт університету. За цей час побачили, що у місті Долині є великий попит на вищу освіту. Для мене дивно, що в місті у свій час не було відкрито жодного закладу професійної освіти. І що його немає і зараз — теж дивно”, — додав проректор.

Він також розповів, що після відкриття консультаційного пункту в Долині цього року до їхнього закладу вступили на різні форми навчання 200 людей з Долинської громади. Така велика кількість свідчить про те, що є запит на освіту, а в умовах війни, коли батьки бояться відпускати дітей далеко, освіта на місці стає ще більше затребуваною. Відтак потрібно не лише розвивати вже діючий консультаційний пункт, а і подумати про відкриття нових коледжів.

“У нас загалом є 6 фахових професійних коледжів, які дають освіту на рівні бакалавра. І випускники потім можуть вступати на другий або третій курс університету. Ми маємо змогу два коледжі розташувати тут, у Долині, на стаціонарній основі”, — зауважив Віталій Курило.

Йдеться про Кадіївський і Лисичанський педагогічні коледжі.

Якщо громада виділить під них приміщення, то отримає низку очевидних вигод. По-перше, молодь після школи матиме можливість залишатися у громаді та навчатися тут. Друге — залучення місцевих кадрів та створення робочих місць. І третє — податки, за рахунок яких наповнюється бюджет громади.

“Самі коледжі фінансуються з державного бюджету, тому ми не просимо коштів у міської ради. Лише — приміщення”, — наголосив спікер.

Міський голова Долини Іван Дирів таку ініціативу загалом оцінив позитивно та пообіцяв опрацювати  питання. не мали критичних зауважень і представники депутатського корпусу, яку слухали інформацію. Тож, цілком вірогідно, що громада шукатиме можливості, щоб прийняти коледжі у себе.

ФОТО ілюстративне

Будьмо на зв’язку! Читайте нас у FacebookTelegramTikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08