Інформатор Калуш

РОЗСЛІДУВАННЯ

Робін Гуд у кріслі старости: калуський посадовець заради сільської дороги організував незаконний видобуток гравію?

Гравій Вістова

На незаконному видобутку гравію попався староста села Вістова, працівник “Калушавтодору” та головний механік ТОВ “Бетон-Мікс”. У вересні цього року їх упіймали на гарячому, а днями в суді було затверджено три угоди про визнання винуватості, укладені між обвинуваченими та прокуратурою.

Інформатор побував на місці незаконного видобутку та розповідає подробиці.

Один факт — три справи

Згідно з матеріалами судових справ, злочин було скоєно у селі Вістова 6 вересня цього року групою осіб, серед яких був староста села Василь Хомич. Разом з ним діяли головний механік ТОВ “Бетон-Мікс” та машиніст екскаватора КП “Калушавтодор”. На берег Лімниці працівник комунального підприємства приїхав екскаватором марки “АТЕК-881”, який є власністю іншого комунального підприємства — “Водотеплосервісу”, а старший механік ТОВ — на вантажівці “DAF”, який є власністю ТОВ “БРС-ІНВЕСТ”.

Фото ілюстративне

Відомо, що чоловіки незаконно видобули піщано-гравійну суміш на березі річки Лімниця. Обсяг видобутку склав 14,3 м³. Оператори техніки, а саме старший механік вантажівки та оператор екскаватора, не мали жодних дозволів на виконання таких робіт, що стало основною ознакою порушення закону.

Гравій Вістова

“Згідно з висновком експерта від 11.09.2024 зразки ґрунту, вилучені із місця забору, є сильнокарбонатним піщаним ґрунтом з камінням, тобто піщано-гравійною сумішшю, в якому кількість гравію становить 63,2%”, — йдеться у вироку суду.

Зазначено також, що розмір ймовірних збитків, заподіяних державі внаслідок самовільного користування надрами, склав 15 тисяч 335 гривень 80 копійок.

Гравій Вістова

У вироку кримінальної справи вказано, що організатором цього злочину був староста села. Він зумів залучити до своїх дій працівників, які були готові брати участь у незаконному видобутку, незважаючи на очевидні ризики та порушення законодавства.

Від доброго наміру до злочину — один крок?

Зазначимо, що на вказаному в матеріалах справи місці сліди візуально значно більших масштабів видобутку, ніж йдеться у вказаній справі. Цілком вірогідно, що гравій із цього місця хтось міг забирати й раніше. Староста села Василь Хомич в коментарі Інформатору назвав це місце колишньою дробаркою.

Вістова

Василь Хомич переконує, що мав добрий намір: видобуток гравію здійснювався для облаштування дороги до ділянки в селі Бабин-Зарічний, яка призначена для будівництва будинку учасника АТО, який вже понад два з половиною роки перебуває на фронті. Староста зазначив, що ділянка розташована на відкритому полі, і через відсутність дороги не було можливості завезти будівельні матеріали.

Ми зробили дорогу, щоб створити основу для майбутнього покриття. Планувалося засипати її щебенем, оскільки під час дощів розмивало весь шлях, і проїхати було неможливо. Для цього взяли гравій із штучного насипу на дробарці. Помилка з мого боку була в тому, що потрібно було узаконити використання цього гравію через міську сесію та взяти його на баланс громади“, – зазначив Василь Хомич.

Він запевняє, що гравій був призначений для комунальної дороги. Однак, поліція це кваліфікувала як злочин та відкрила кримінальні справи.

Утім, на досудовому етапі і в суді староста беззастережно визнав свою вину, як і його спільники. Відтак усі троє підписали угоди про визнання винуватості, що дозволило значно скоротити термін розслідування та прискорити судовий процес.

Гравій Вістова

То як покарали спільників?

Оскільки річка Лімниця є об’єктом природно-заповідного фонду, а злочин було скоєно за попередньою змовою групою осіб, Василю Хомичу й іншим обвинуваченим грозило покарання у вигляді позбавлення волі.

На час слідства Василь Хомич був під запобіжним заходом у виді нічного домашнього арешту. В підсумку суд ухвалив визнати його винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 240 КК України, та призначити покарання зі застосуванням ч. 1 ст. 69 КК України у виді штрафу в розмірі 1765 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що в грошовому еквіваленті становить 30 тисяч 5 гривень. Також на користь держави він має сплатити 3 786 гривень 40 копійок витрат за проведення експертизи.

У результаті судового розгляду, машиніст екскаватора та головний механік теж отримали штрафи за свої дії. Зокрема, машиніст екскаватора, визнаний винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 240 КК України. Йому було призначено покарання із застосуванням ч. 1 ст. 69 КК України у вигляді штрафу в розмірі 1475 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 25 тисяч 75 гривень. Фактично ідентичне покарання отримав і головний механік: також було затверджено угоду про визнання винуватості та призначено штраф у розмірі 1475 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що в грошовому еквіваленті становить 25 тисяч 75 гривень.

Вістова

Будьмо на зв’язку! Читайте нас у FacebookTelegramTikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08

Нагору