Інформатор Калуш

ЖИТТЯ

Як незрячий калушанин допомагає волонтерам робити кікімори на фронт

Микола Бойчук з Калуша допомагає плести сітки та кікімори для військовослужбовців. Чоловік незрячий, але самовідданість та сила духу допомагають йому волонтерити і наближати перемогу.

Пише Інформатор.

Микола Бойчук розповідає, що приблизно 16 років тому втратив зір. У молоді роки чоловік служив в армії, згодом працював токарем, охоронцем, будівельником. Пан Микола інвалід I групи. Незважаючи на свій діагноз чоловік адаптований до життя, веде активний спосіб життя, а по місту пересувається за допомогою тростини. У мирний час здобув навіть I місце в чемпіонаті Івано-Франківської обласної організації УТОС з армспорту (боротьба на руках) серед осіб з інвалідності по зору, який був присвячений Міжнародному дню Білої тростини у ваговій категорії 90 кг+.

Коли розпочалася повномасштабна війна пан Микола не міг сидіти вдома. Тоді почав волонтерити, зокрема приєднався до команди у Палаці “Юність” м. Калуш, де небайдужі плетуть маскувальні сітки та кікімори й донині.

“Я не можу сидіти вдома в той час, коли не вистачає рук. Жінки плетуть сітки, а я нарізаю стрічки для кікімор та нитки необхідної довжини. Раніше ми працювали більше зі звичайною тканиною, але зараз практично перейшли на спандбонд. Саме такий текстильний матеріал має відмінні експлуатаційні характеристики та не промокає, що дуже важливо для наших захисників на фронті”, — розповідає Микола Бойчук.

Калушанин зазначає, що у Палаці “Юність”  катастрофічно бракує робочих рук і хлопцям з передової доводиться чекати майже місяць на маскувальну сітку. Каже, на одну бригаду передають лише по одній штуці. Волонтер переконаний, що якби більше калушан долучилося до цієї справи, безумовно, вони могли б видавати більшу кількість готових кікімор чи сіток.

“Військовим постійно потрібне маскування, маскувальні сітки і накидки-кікімори, які дають можливість непомітно переміщатися та зменшують ризик потрапити на очі снайперам, роблять невидимими їх позиції та непомітною техніку. Попит на маскувальні сітки не зменшується, тому не маємо права зупинити їх виготовлення,“— наголосив калушанин.

Волонтери сподіваються, що жителі Калуша чи ближніх сіл активно долучаться до них. Тому закликають прийти плести сітки білого кольору, що особливо затребувані на фронті у зимовий період.

Будьмо на зв’язку! Читайте нас у FacebookTelegramTikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08

Нагору