Інформатор Калуш

ЖИТТЯ

У Калуші бізнесу пропонують подбати про інклюзивність у лікарні

У Калуші бізнесу пропонують подбати про інклюзивність у лікарні

Живемо у такому часі, коли людей з інвалідністю стає щораз більше, а пандус біля входу чи ліфт у приміщенні вже не здатні в повній мірі забезпечити доступність закладів охорони здоров’я. Змінити все і одразу коштом бюджету теж нереально. Але що як спробувати змінювати ситуацію поетапно, а масштабний проєкт поділити на дрібніші частинки? 

З донатами у форматі дружніх зборів це таки працює, то вартує спробувати і з роботами, пише Інформатор.

Про проблеми з інклюзивністю центрального медичного закладу в Калуші вже йшлося. Група активістів, нагадаємо, запропонувала позбутися старих плит біля центрального входу в лікарню, подбати про інклюзивні санітарні кімнати та можливо навіть виокремити місце під “лікарняний хостел”. Останній потрібен, насамперед, ветеранам, багато з яких приїжджають на тривалі курси реабілітації та опиняються у ситуації, коли рідні не мають змоги їх провідати.

Адміністрація лікарні та влада міста активістів чує, але коштів на суттєву зміну ситуації немає. Тому ветеран Ігор Козак пропонує: зібрати всі потреби воєдино, але розділити масштабний проєкт на дрібніші. Відтак організувати у місті форум, запросити на нього представників бізнесу та громадськості й “продати” умовні лоти під реалізацію тим, хто зголоситься.

Умовно це може виглядати так: профінансувати ремонт санвузла в одному з відділень може зголоситися один бізнес, в іншому — другий, встановити таблички зі шрифтом Брайля — третій і так далі. Можливо навіть можна буде встановити якийсь модульний будиночок десь на території, який і забезпечить функцію “лікарняного хостела”.

Ідею обговорили під час першого засідання робочої групи із забезпечення безбар’єрних та інклюзивний умов в КНП “Центральна районна лікарня”. До складу групи ввійшли ініціатори питання з числа громадськості, ветерани, представники влади та адміністрації медичного закладу.

“Наразі у трьох відділах потрібно зробити інклюзивні санітарні кімнати. Вартість однієї — приблизно 100-120 тисяч гривень”, — повідомив заступник генерального директора лікарні з фінансово-економічної роботи Микола Дмитерчук.

“Нам потрібен проєкт ще на таблички зі шрифтом Брайля, на звуковий супровід, кнопки виклику… Бо доступність — це не лише про пандуси”, — зауважила депутатка міської ради Алла Попельницька.

Наразі погодили, що в двотижневий термін у медичному закладі проведуть внутрішню нараду та зберуть усі очевидні потреби в умовний реєстр. Потім все це можна буде поділити на окремі “лоти”. Представники громадськості тим часом кажуть, що вже розпочали знайомити соціально активний бізнес із ідеєю та вивчають можливість залучення грантових коштів.

Сам форум вірогідно плануватимуть десь на лютий. До того часу ще працюватимуть робочою групою.

Читайте також:
Військовий із Калуша на знак протесту виписався з медзакладу та перервав лікування
У Калуші громадськість з мером проінспектували територію біля лікарні

P.S. Якщо читаючи цю публікацію, у вас виникає бажання допомогти фінансово чи підтримати ініціативу громадськості в інший спосіб, можете звернутися в редакцію Інформатора.

Будьмо на зв’язку! Читайте нас у FacebookTelegramTikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08

Нагору