Інформатор Калуш

ЖИТТЯ

Голинський ліцей: сховище, де діти під час тривог можуть грати в аерохокей або збирати пазли | ФОТО

Голиньский ліцей

У Голинському ліцеї облаштували сучасне бомбосховище, яке не лише захищає дітей під час повітряних тривог, а й надає їм простір для розвитку та навчання. Унікальна кімната для учнів поєднує ігрові методики та комфортне середовище, щоб допомогти дітям адаптуватися до нових реалій.

Розповідає Інформатор.

У Голинському ліцеї, що в Калуському районі, реалізували унікальний проєкт — сучасне бомбосховище з кімнатою для дітей, яке назвали “Затишне сховище Голиня”. Тут створено комфортний та безпечний простір, де діти можуть не лише перебувати під час повітряних тривог, а й навчатися та гратися, опановуючи важливі соціальні навички через гру. Проєкт реалізований за підтримки платформи “ChangeX” та донора “The LEGO Foundation”.

Директор ліцею Радіон Прокопчук провів екскурсію цим унікальним сховищем, розповів про його обладнання та поділився, як цей проєкт допомагає дітям адаптуватися до реалій сучасного життя.

“Основна ідея проєкту — навчання через гру. Хоча умови використовувати саме конструктор LEGO не було, ми зосередилися на створенні багатофункціонального простору, де діти можуть не лише навчатися предметів, а й розвивати свої соціальні та творчі здібності. Це місце, де можна гратися, спілкуватися та почуватися комфортно навіть у складні часи”, — розповідає Радіон Прокопчук.

Голиньский ліцей

Робота над облаштуванням сховища розпочалася у серпні 2024 року, одразу після надходження фінансування. Проєкт має два етапи. Перший, з бюджетом близько 90 тисяч гривень, передбачав закупівлю необхідного обладнання та ігрових матеріалів, а також повне облаштування приміщення. Після успішної реалізації першої частини планується другий етап, що передбачає розширення можливостей кімнати та додаткове фінансування в розмірі 40 тисяч гривень. Загальний бюджет проєкту становить близько 130 тисяч гривень.

Голиньский ліцейГолиньский ліцей Голиньский ліцей

“Ми замовили дуже багато різних речей, щоб дітям було цікаво перебувати у цьому просторі. Загалом закуплено понад 60 позицій. Це трикутники музичні, бездротова колонка, розвивальні ігри для дітей, ростомір дитячий, тамбурин, кінетичний пісок, арттерапія, папір для орігамі, магнітні губки, аерохокей, логопазли, набори для малювання, твістер, джанга, шашки, уно, пластилін, мильна лабораторія, набори для фізичних дослідів, комплекти для природничих дисциплін, крісла, пуфи, телевізор, обігрівачі, меблі й багато іншого. Особливо дітям подобається грати в аерохокей — це їх улюблена розвага”, — ділиться директор ліцею.

Голиньский ліцейГолиньский ліцей Голиньский ліцей Голиньский ліцей Голиньский ліцей Голиньский ліцей

Бомбосховище в Голинському ліцеї — це повністю облаштований підземний простір, збудований ще у 1975 році. Зі слів директора його глибина становить два метри, сховище має систему фільтрації повітря, додатковий вихід для евакуації, місця для сидіння приблизно на 300 осіб, туалети, систему обігріву для підтримання комфортної температури.

У сховищі створено спеціальну кімнату для дітей, яка забезпечена усім необхідним для комфортного перебування, навчання та гри. Тут проводять уроки, музичні заняття, психологічні тренінги, досліди з фізики та природничих дисциплін.

“Ми навмисно проводимо в цій кімнаті заняття навіть у ті дні, коли немає повітряної тривоги, щоб діти звикли до цього простору. Вони розуміють, що це не лише сховище, а й місце, де можна відпочити, пограти, поспілкуватися з друзями. Це дуже важливо для їхньої психологічної адаптації, щоб під час тривог діти не боялися, а почувалися впевнено та безпечно”, — додає Радіон Прокопчук.

Голиньский ліцей

Для роботи у “Затишному сховищі Голиня” залучено п’ять педагогів. Серед них педагог-організатор, практичний психолог, логопед, заступник директора з виховної роботи початкових класів та вчитель хімії та фізики. Кожен з них проводить заняття, спрямовані на розвиток дітей у різних напрямках: творчість, природничі науки, музика, соціальна адаптація.

Проєкт “Затишне сховище Голиня” — це приклад того, як у складних умовах можна створювати безпечний простір, де діти не лише навчаються, а й знаходять підтримку та відчуття нормальності навіть у непростих обставинах.

Будьмо на зв’язку! Читайте нас у FacebookTelegramTikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08

Нагору