Інформатор Калуш

ГРОШІ

Чому у Калуші дорожчає вода і куди можна подавати зауваження?

Чому у Калуші дорожчає вода і куди можна подавати зауваження?

У “Калуській енергетичній компанії” нагадали, що тариф на воду переглядають щороку, а через невідповідність чинних тарифів підприємство за 9 місяців 2024 року отримало збитків на 4,9 млн гривень. Зараз вони обгрунтовують потребу в підвищенні вартості тарифу на водопостачання на 26%, а водовідведення — на 85%.

Про це йдеться на сторінці комунального підприємства, передає Інформатор.

Про намір змінити тарифи на воду “Калуська енергетична компанія”, як з’ясувалося, повідомила ще наприкінці листопада. До 5 грудня вона приймає пропозиції та зауваження від фізичних та юридичних осіб. Міська рада натомість проєкт рішення оприлюднила лише 2 грудня.

Йдеться, нагадаємо, про зростання вартості водопостачання та водовідведення у Калуші. З 1 січня хочуть встановити ціну для побутових споживачів на рівні 75,52 грн за куб загалом, тоді як зараз вона становить 48,47 грн. Різниця — більш як 55%.

Надавач послуг нагадав споживачам, що чинні тарифи були встановлені торік на рівні 23,98 грн/куб. м (з ПДВ) за централізоване водопостачання та 24,49 грн/куб. м (з ПДВ) за централізоване водовідведення.

“Через невідповідність чинних тарифів з надання послуг централізованого водопостачання та централізованого водовідведення фактичним витратам на їх надання, підприємство за результатами діяльності з надання послуг централізованого водопостачання та централізованого водовідведення за 9 місяців 2024 р. отримало збитки у сумі 4,9 млн грн.”, — зазначили в Калуській енергетичній компанії.

На 1 жовтня поточного року, кажуть комунальники, рівень відшкодування чинним тарифом фактичної собівартості послуг з централізованого водопостачання складає 95%, а з централізованого водовідведення — 86%.

Нині на зміну тарифу впливає низка чинників, а сформовано їх відповідно до річного плану з надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, з урахуванням планованих економічно-обґрунтованих витрат і планованого прибутку. Зокрема:

  • зменшились обсяги реалізації (на 6,9% з централізованого водопостачання та на 7,7 % з централізованого водовідведення);
  • через зростання вартості електричної енергії збільшилися її витрати (на 29,1 % з централізованого водопостачання та на 37,2% з централізованого водовідведення);
  • збільшились витрати на очищення власних стічних вод, які здійснює ТОВ “Карпатнафтохім” (на 194%);
  • збільшилися витрати на оплату праці (на 19% з централізованого водопостачання та на 11,3% з централізованого водовідведення).

Водночас підприємство повідомило про зменшення витрат на реагенти (на 56% з централізованого водопостачання) та плани щодо зменшення витрат на паливно-мастильні матеріали (дизпаливо, бензин). Щодо останнього в роз’ясненнях зазначено:

“… в чинному тарифі врахована вартість бензину 48,57 грн/л без ПДВ, в планованому тарифі – 43,46 грн/л без ПДВ (зменшення 10%); вартість дизпалива 48,52 грн./л без ПДВ, в планованому тарифі – 41,88 грн/л без ПДВ (зменшення 13,7%). При цьому заплановані фізичні обсяги використання ПММ на рівні обсягів, що враховані в чинних тарифах”.

За розрахунками “КЕК”, питома вага планованого прибутку у структурі середньозваженого тарифу на централізоване водопостачання складає 10,9%, на централізоване водовідведення – 7,5%; питома вага електроенергії у структурі середньозваженого тарифу на централізоване водопостачання становить 30,4%, на централізоване водовідведення – 14%; питома вага витрат на очищення власних стічних вод у структурі середньозваженого тарифу на централізоване водовідведення – 42,3%.

Резюмуючи все це, надавач послуги інформує, що пропонує для встановлення такі тарифи на послуги з врахуванням податку на додану вартість:

  • централізованого водопостачання – 30,17 грн за 1 м³;
  • централізованого водовідведення –  45,35 грн за 1 м³.

Разом вартість послуги з централізованого водопостачання і централізованого водовідведення – 75,52 грн за 1 м³ ПДВ.

Зауваження та пропозиції до 5 грудня можна надсилати у письмовому та/або електронному вигляді: 

  • КП “Калуська енергетична Компанія”, вул. Окружна, 8 (м. Калуш,  77300, електронна адреса: kalush­_energy@ukr.net, телефон 0504339551)
  • Калуська міська рада, вул. І.Франка, 1 (м. Калуш, 77300, електронна адреса:   kmrkontrol@kalushcity.gov.ua).

“Зауваження і пропозиції  щодо встановлення тарифів на послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення повинні бути надані у зазначений вище термін  та супроводжуватись обґрунтуванням”, — додають у КЕК.

Читайте також — З нового року в Калуші на понад 55% зросте вартість води

Будьмо на зв’язку! Читайте нас у FacebookTelegramTikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08

Нагору