Інформатор Калуш

ЖИТТЯ

Пенсіонерка із Рожнятівщини досліджує весільні обряди та колядки і видає книжки

Пенсіонерка із Рожнятівщини досліджує весільні обряди та колядки і видає книжки

Звичаї та традиції українського народу унікальні та цікаві. Окреме місце займають весільні обряди, які часто вражають та дивують.

Пише Інформатор.

78-річна жителька Нижнього Струтиня Калуського району Марія Фреїв зібрала чималий матеріал про весільні обряди у селі і видала книжку про них: “Просили тато і мама і я вас прошу: весільний обряд у Нижньому Струтині. Колисочка з яворочка: колискові пісні”. До слова, раніше друком вже вийшли краєзнавчі видання пані Марії “Дорогами незламної віри о. Мартиніяна Луціва”(уродженця Н. Струтина) та “Хвиля спасення нам завитала, Бог в Вифлеємі рождаєсь: колядки, щедрівки, віншування, Нижньострутинський вертеп”.

“Обряди українців охоплюють все життя, від народження людини і аж до смерті. Сімейне життя також традиційно супроводжувалось нашими предками різними обрядами та звичаями, а весілля являло собою справжню народну драму, до якої включались обряд плетіння вінка з барвінку, ладкання, ігрові дії, танці, співи та музика. Вірю, що таку багату українську культуру, яка складається з надбань багатьох попередніх поколінь, зможемо зберегти і передавати майбутнім нащадкам,” — розповіла Марія Фреїв.

На долю Марії Миколаївни випали важкі випробування: втрата двох синочків, через важку багаторічну недугу помер чоловік. Але які б випробовування не траплялися їй у житті, вона завжди і у всьому покладалася на Всевишнього. На цей час пані Марія пенсіонерка. Каже, має багато вільного часу, який присвячує збиранню та запису традицій, звичаїв, співанок, колядок її місцевості. Жінка переконана, що усні надбання предків необхідно обов’язково залишити у друкованому вигляді. А ще нижньострутинка є патріоткою свою села, активісткою і багаторічною учасницею мирянської парафіяльної спільноти “Матері в молитві” церкви Святого Миколая та бере активну участь у церковну житті рідного села.

Будьмо на зв’язку! Читайте нас у FacebookTelegramTikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08

Нагору