Калуш До сайту

Скарлатина: головні ознаки, профілактика і поширеність на Калущині

Скарлатина — хоч і надто часте захворювання, але все ж воно трапляється серед дітей. Як його розпізнати і чи існує щеплення від цієї недуги?

Інформатор розповідає детальніше.

За інформацією Долинського відділу Калуського РВ ДУ “Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ”, за 2024 рік зареєстровано 22 випадки скарлатини. Усі захворілі – діти до 17 років. Серед них 90,1% — діти, які відвідують організовані колективи.

“Щеплення від скарлатини немає, проте, у тих, хто перехворів, виробляється імунітет”, — зазначають фахівці відділу.

Як упізнати скарлатину?

Скарлатина відноситься до гострих інфекційних захворювань і проявляється гнійним ураженням мигдаликів, характерним висипом та інтоксикацією.

“У Вашої дитини підвищення температури до 38,3 C або вище, ангіна, висип, який з’явився на обличчі або шиї, а потім поширюється на тулуб, руки і ноги, почервоніння обличчя та «малиновий» язик? Це головні ознаки скарлатини!” — йдеться у роз’ясненнях.

Зазначено, що на скарлатину найчастіше хворіють діти у віці 1-9 років. Збудником хвороби є бета-гемолітичний стрептокок групи А. Джерело інфекції — хвора людина чи бактеріоносій.

Шлях передавання — повітряно-крапельний. Краплі формуються під час кашлю, чхання і навіть розмови хворого. Вони розлітаються на 0,5-1,5 м від інфікованої людини. “Вхідними воротами” інфекції є ротоглоткові мигдалики.

Інші симптоми скарлатини:

Як вберегти себе чи дитину від скарлатини?

Не дає 100-відсоткової гарантії, але може допомогти дотримання простих правил:

Раніше ми писали, що на Калущині цьогоріч 897 людей пройшли тестування на ВІЛ.

Будьмо на зв’язку! Читайте нас у FacebookTelegramTikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08