Калуш До сайту

Святий Миколай: реальна історична особа чи вигаданий персонаж?

У ніч на 6 грудня відбуваються дива, адже до дітей приходить святий Миколай, який слідкує чи дітки були слухняними та допомагали батькам. Він не приходить із пустими руками, а завжди має щось особливе для кожного. Той подарунок, який найбільше підходить дитині. 

Ділиться Інформатор.

Багато дітей у тому чи іншому віці задавали собі запитання: “А чи справді Миколай існує?” Чи справді у нього така сива борода?”

 

Без сумніву відповідаємо, що святий Миколай існував, адже це реальна історична постать, яка жила у ІІІ-ІV ст.

Миколай народився у 280 році у м. Патара, що у Малій Азії. Хлопчик виріс у священничій родині, бо його дядько був єпископом патарським.

З молодого віку його турбувала бідність містян. Тож хлопець почав по ночах розносити їжу, одяг та ласощі. Їх він клав на поріг осель бідних містян. З часом люди дізналися про Миколая і вже відкрито йшли до нього із своїми потребами.

Зрештою святий Миколай відмовився від мирського життя і став священником. Після того як його батьки померли, Миколай продав усе майно, а гроші роздав бідним. Згодом вирушив у подорож до Палестини. Повернувшись звідти, він став священником у Мирах, а згодом єпископом.

До слова, святий Миколай жив у часи гоніння на християн, а за якого приналежність до Христової віри був запроторений за грати, але під час правління Констянтина Великого був звільнений.

Ще за життя люди вважали отця Миколая Святим. Одного разу він щирою молитвою втихомирив бурю на морі і врятував чимало рибалок, а також корабель, на якому пливли прочани до Палестини. Мав дар зцілювати калік, недужих, неодноразово рятував приречених на страту.

Також відомо, що Миколай Мирлікійський був учасником Першого вселенського собору, що відбувся у Нікеї у 325 році. Тоді було засуджено аріанство та прийнято Нікейський символ віри.

“Сталося тоді, що один, колись заможний, а тепер збіднілий мешканець Патар, не міг видати своїх дочок – а мав їх аж три – заміж, бо не надбав приданого. Святий Миколай, довідавшись про це, вночі підкинув йому велику суму грошей золотом. Коли той батько видав першу дочку, то якогось дня знайшов у вікні придане для другої, а потім для третьої. Але тоді він підстеріг, що це святий Миколай потай приходить йому на поміч, і вістка про це поширилася по всіх околицях. Не було бідного, опущеного, загрузлого в боргах, якому б святий слуга Божий не прийшов на допомогу”

Мощі святого Миколая у 1087 р. було перенесено з Мир до Барі, міста в Італії, на західному березі Адріятичного моря. Пам’ять цього перенесення Христова Церква святкує 9 травня. Святі мощі і нині спочивають у золотій посудині в церкві святого Миколая. І сьогодні з мощей святого Миколая витікає благовонне, цілительне миро.

У 1092 р. папа Урбан II (1088-1099) вислав до Києва свого посла Теодора з повідомленням про перенесення мощей святого Миколая з Мир до Барі, а тодішній митрополит Руси Єфрем II установив святкування пам’яті перенесення мощей святого Миколая. На всьому Сході лиш одна Русь прийняла це свято і возвеличила його окремою службою.

 

В Україні постать святого є дуже шанованою. На його честь відкрито велику кількість церков, а діти полюблять писати листа, у якому розповідають про минулий рік, успіхи та невдачі та висловлюють свої прохання та побажання.

А ми попросимо у святого Миколая – Перемоги та миру для України! Щоб кожен військовий та військова повернулися живими та неушкодженими із полону, поля бою до своїх домівок та обійняли своїх рідних.

Будьмо на зв’язку! Читайте нас у FacebookTelegramTikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08