Ціну на воду планували збільшити майже вдвічі від поточної. Процедуру запустили ще влітку цього року, але зараз очільник громади пообіцяв, що шукатимуть кошти в бюджеті, але для населення тариф залишать незмінним аж до кінця воєнного стану.
Чи очікувати коломиянам підняття цін на воду з нового року, днями поцікавився Інформатор на брифінгу міського голови Богдана Станіславського.
Представники КП “Коломияводоканал” про потребу підвищити тариф говорили ще влітку цього року, аргументуючи, що немає коштів на виплату кредитних зобов’язань перед Світовим Банком. Тоді йшлося, що ціна за воду може збільшитись майже вдвічі.
Зараз мешканці Коломийської громади сплачують 25,36 грн за водопостачання та 12,89 грн за водовідведення.
Як заявив голова громади, водоканалу дали завдання порахувати, скільки би мав коштував тариф на воду. Вийшло, що має бути 71 гривня загалом. Але підвищувати тариф до кінця воєнного стану не будуть. Натомість міська рада шукатиме кошти в бюджеті, щоб покривати витрати комунального підприємства, у тому числі — і по кредитних зобов’язаннях.
За даними міського голови, водоканал у Коломиї має близько 50 мільйонів гривень боргу.
“Коли кредит брався, був курс 8, а зараз 41,5; процентна ставка була 0,5 %, а зараз — 6,5% і вона кожен місяць міняється. Ми погашаємо тіло кредиту, певні проценти, але повністю нам не вистачає грошей”, — деталізував він.
“Ціна на воду не піднімається, але ми шукаємо з бюджету, як маємо компенсувати витрати, щоб водоканал міг повноцінно функціонувати”, — резюмував посадовець.
За словами мера Коломиї, у 2025 році для водоканалу потрібно буде 25 млн грн, щоб компенсувати різницю між діючим тарифом та фактичним платежем . Ці кошти шукатимуть у міському бюджеті.
Нагадаємо, з 1 січня змінити вартість послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення планують у Калуші. Порівняно з нинішнім тарифом, вартість має вирости дуже суттєво: з 48-ми гривень до понад 75. Тобто йдеться про підвищення вартості на понад 55%.
У “Калуській енергетичній компанії” нагадали, що тариф на воду переглядають щороку, а через невідповідність чинних тарифів підприємство за 9 місяців 2024 року отримало збитків на 4,9 млн гривень. Зараз вони обгрунтовують потребу в підвищенні вартості тарифу на водопостачання на 26%, а водовідведення — на 85%.
Реакція калушан на такі плани, звісно, негативна. Люди нарікають у соцмережах, що і нинішня ціна є високою, а тариф особливо вдарить по пенсіонерах та інших вразливих категоріях населення.
Будьмо на зв’язку! Читайте нас у Facebook, Telegram, TikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08