Калуш До сайту

“Карпатнафтохіму” затвердили нові тарифи на воду, які ляжуть в основу ціни для населення

Виконавчий комітет Калуської міської ради затвердив нові тарифи на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення ТОВ “Карпатнафтохім”. Це — складова, яка дуже вплине на зміну тарифу на аналогічні послуги для населення.

Пише Інформатор.

Нові тарифи “Карпатнафтохіму” мають вступити у дію з 1 січня 2025 року. Відповідно до затвердженого сьогодні рішення, тариф на централізоване водопостачання від підприємства для споживачів, які є суб’єктами господарювання у сфері централізованого водопостачання та централізованого водовідведення (таким підприємством є КП “Калуська енергетична компанія”, — авт.) становитиме 14,47 грн (без ПДВ), а централізоване водовідведення (йдеться про очистку стоків, — авт.) — 7,61 (без ПДВ).

Нагадаємо, що чинні тарифи для “Калуської енергетичної компанії” є такими: за водопостачання — 7,69, водовідведення — 2,57 грн (без ПДВ).

Для споживачів, які не є суб’єктами господарювання у сфері централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, тарифи будуть на рівні 20,17 грн та 8,82 грн відповідно.

На ріст тарифів, кажуть у міській раді, є об’єктивні причини. Головна — попередні були затверджені ще у 2018 році. Відтоді електроенергія виросла з 1,68 до 9,01 грн, а крім того, зросли й адміністративні витрати, екологічний податок та ін.

Між тим, затверджені сьогодні цифри є важливою складовою майбутнього тарифу на воду для населення. Нагадаємо, змінити вартість послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення у Калуші планують із січня. Порівняно з нинішнім тарифом, вартість має вирости дуже суттєво: з 48-ми гривень до понад 75. Тобто йдеться про підвищення вартості на понад 55%.

“Так, це складова, яка дуже вплине на тариф “Калуської енергетичної компанії”, але це вже тема іншого виконкому”, — пояснив заступник міського голови Богдан Білецький.

“У нас третина громади взагалі не користується послугами водовідведення. Це приватний сектор і мешканці сіл. Тобто це ляже на тих людей лише, які користуються”, — уточнив міський голова Андрій Найда.

Він зауважив також, що якщо тариф на воду для населення не підвищувати, то потрібно шукати гроші в бюджеті, щоб компенсувати відповідну різницю і не завести підприємство у збитки. А це вже спільні кошти і тих, хто отримує відповідні послуги, і тих, хто їх не має. Чи справедливо, щоб одні платили за інших? Про це пообіцяли поговорити на виконкомі, де розглядатимуть тарифи на воду для населення.

“Ми маємо дбати про те, щоб люди мали з чого платити ці тарифи, — зазначив член виконавчого комітету Микола Полицький.Зараз повісити у такий складний час все на населення, то це неправильно”.

У коментарі Інформатору міський голова зазначив, що наразі питання щодо компенсації різниці в тарифі за рахунок бюджету, а не підвищення вартості для населення, не виглядає реалістичним. До слова, саме цим шляхом пішла влада у Коломиї: там вода залишиться по 38 гривень до кінця воєнного стану.

“Рішення щодо тарифу для населення буде приймати виконком. Але щоб не піднімати тариф, потрібно мати на це ресурс у бюджеті. Адже “Калуська енергетична компанія” і так потребуватиме фінансової підтримки, їм і по діючому тарифу не вистачає ресурсу. Нам треба шукати кошти на будівництво котелень… Треба більше 100 мільйонів гривень на це, щоб не залишити наступного року бюджетні заклади, школи і дитсадки без тепла… Треба забезпечити життєдіяльність громади — це зараз головне”, — пояснив Андрій Найда.

Будьмо на зв’язку! Читайте нас у FacebookTelegramTikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08