У Калуші розпочали слухання проєкту бюджету громади на 2025 рік. Наразі депутати та інші учасники обговорення вже ознайомилися з ключовими параметрами доходів та видатків, заслухали детальний аналіз запланованого в сфері освіти, культури, соціального захисту та спорту.
Пише Інформатор.
Формуючи цифри 2025 року, управління фінансів керувалося фактичними даними за 2023 рік, очікуваними показниками щодо надходжень у поточному році та прогнозованими даними наступного року.
Доходи бюджету міської територіальної громади на 2025 рік прописують у сумі 765 мільйонів 913 тисяч 300 гривень. При цьому загальний фонд бюджету громади складатиме 726 мільйонів 190 тисяч 700 гривень, спеціальний фонд — 15 мільйонів 795 тисяч гривень. Ще 23 мільйони 927 тисяч 600 гривень закладають як додаткову дотацію з державного бюджету.
Головною складовою надходжень загального фонду бюджету залишається податок на доходи з фізичних осіб (ПДФО), який прогнозовано складатиме у 2025 році 46,3% проти 54,5% у поточному році.
Фактичне припинення діяльності ТОВ “Карпатнафтохім”, яке завжди було бюджетоутворюючим для Калуша, нині має наслідок не лише у зменшенні надходжень до бюджету у вигляді ПДФО (на 2025 рік його фактично навіть не закладають у розрахунки). Як повідомила начальниця фінансового управління Леся Поташник, станом на 1 листопада 2024 року підприємство має також майже 75 мільйонів гривень заборгованості по платі за землю. А крім цього, понад 600 мільйонів — по податку на майно.
Частка акцизного податку, навпаки, трохи мала би збільшитися (поточний рік — 8,2% від доходів бюджету, а наступний рік — 9,2%). Це, пояснює фінансистка, пов’язане з поступовим наближенням ставки податку на пальне до рівня, передбаченого директивами ЄС.
Доходи спеціального фонду формуватимуться переважно за рахунок коштів від продажу землі — 88,6%.
Щодо видатків бюджету, то їх розподіляли в межах того ресурсу, який реально матиме міська рада і який закладений у дохідній частині бюджету. Загалом, коли складали всі потреби, то виходила сума у понад 1,3 мільярда гривень, що є значно більшим за реальні цифри, повідомила Леся Поташник.
Найбільше у структурі видатків піде на зарплати працівників бюджетних установ (52%), комунальні послуги (13,2%), на видатки по закладах, які забезпечують благоустрій територіальної громади (16%), решта — на харчування та пільгові медикаменти та інші видатки.
Загалом депутати, представники виконавчого комітету та структурних підрозділів міської ради упродовж кількох днів слухатимуть проєкт бюджету в розрізі усіх галузей. Детальніше про ключове Інформатор розповість в інших матеріалах. А затвердити бюджет громади планують на сесії 17 грудня.
Будьмо на зв’язку! Читайте нас у Facebook, Telegram, TikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08