Інформатор Калуш


ЖИТТЯ

Сушені мухомори: мешканка Калущини розповіла, що вживає їх сама і знає, як на цьому заробляти

Все, що росте під ногами, жителька села Небилів Перегінської громади Ольга Глушко вважає ліками. Жінка збирає рослини, ягоди та гриби, робить із них чаї та лікувальні мазі.

Пише Інформатор.

Весь вільний час небилівчанка Ольга Глушко використовує на походи у місцевий ліс та гори. Жінка має освіту хіміка-біолога та працює вчителем біології у місцевому ліцеї. Каже, що все життя цікавиться біохімією та фармакологією.

“Все почалося понад 30 років тому. В ті часи не виплачували нам зарплату і ми почали з чоловіком ходити в Західні Горгани. Збирали гриби, ягоди та продавали їх. З того часу я досі займаюся заготівлею дарів природи. За ці десятиліття я створила й свої авторські рецепти”, — розповіла Ольга Глушко.

Жінка сушить трав’яні збори. А ще — мухомори, які у неї замовляють люди з онкологічними захворюваннями. З цього гриба можна також робити настоянку та мазі, якими дехто лікує ревматизм, артрози, гінекологічні хвороби, мастопатію та захворювання кишківника.

Жінка розповідає, що існує дуже багато видів мухоморів. Найціннішими вважають три види: пантерний, королівський та червоний мухомор. Каже, що у природі існують навіть білі мухомори і темно-червоні без цяток на шапці.

Небилівчанка розповіла, що цього літа у їх місцевості закупники приймали сушені мухомори за ціною 1500-2000 гривень за кілограм. Каже, що машина була аж із Рівненської області, а її представник планував зібрати майже 45 тонн сушених мухоморів. Втім, це нелегка праця: щоб отримати 1 кг сушеного мухомора, необхідно зібрати 17 кілограм свіжого! До прикладу, з 10-11 кг сирого білого гриба можна отримати лише кілограм сухого.

Прикарпатка переконує, що всі види грибів корисні для людини і за харчовою цінністю вони не поступаються м’ясу. Вони містять білки і вуглеводи, амінокислоти, антиоксиданти, вітаміни, фосфор, калій, цинк, залізо, кальцій та йод – практично всі складники, що необхідні людському організму. Щоб зміцнити серцевий м’яз Ольга Глушко рекомендує вживати відвар білих сушених грибів, а щоб вивести паразити з організму, то слід приймати подрібнені сухі лисички.

“Може це гучно звучить, але я переконана, що майбутнє фармацевтики — таки за мухоморами. Вважаю, що їх не слід вважати отруйними, бо вони чудово проявляють свої лікуванні властивості. Сама постійно приймаю щодень мікродозу сушеного мухомора. Головне правильно зібрати і правильно сушити. Слід брати мухомори, які мають не розкриті капелюшки та не мають пошкоджень. Сушені гриби мають бути знизу біленькі, не жовті  і не чорні”, — зазначила у розмові Ольга Глушко.

Травниця каже, що багато людей переходять на лікування народними методами, зокрема й на вживання мікродоз мухомора. Є свідчення людей, які вилікувалися за допомогою цього гриба. Та є й такі, що відносяться до цього скептично. Але це вибір та право кожного, наголошує небилівчанка.

Примітка редакції: Сьогодні в Україні збирання, вживання та розповсюдження мухоморів жодним чином не врегульовані. Водночас лікарі застерігають: така терапія не лише науково не доведена, але й може мати негативні наслідки і навіть летальні. Тож, будьте обережними та бережіть здоров’я!

Будьмо на зв’язку! Читайте нас у FacebookTelegramTikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08

 

Нагору