Кутя, вареники з маком, голубці з тертої картоплі… До вечері напередодні Різдва українські господині завжди готують пісні страви, але навіть те, що вважається традиційним, насправді дуже суттєво відрізняються не лише у різних регіонах, а і в межах одного району.
Інформатор зібрав невелику добірку автентичних рецептів Калущини. Пісні булочки та запашний колач, як символ сімейного багатства, готують напередодні Святвечора та подають до столу на вечерю.
Рецепт №1: колач
(рецепт із Рожнятівщини)
Інгредієнти
Опара:
- 50 грам дріжджів
- 250 мл води
- 2 столові ложки цукру
Заміс на тісто:
- 1 літр води
- 6 столових ложок цукру
- 1 чайна ложка солі
- 4 столові ложки олії
Приготування:
Спочатку готуємо опару і відкладаємо, щоб постояла 30 хвилин. Далі додаємо інші складники і замішуємо тісто. Важливо, вода для тіста має бути кімнатної температури. Вимішувати тісто слід так, що не прилипало до рук.
Даємо тісту підрости у теплому місці, а тоді збиваємо. Так робимо двічі. Третій раз тісто не збиваємо, а вже формуємо готові колачі, які мають добре підрости вже у формах. Випікаємо при температурі 180 градусів приблизно 1 годину.
Рецепт №2: пісні булочки із часником
(рецепт із Калуша)
Інгредієнти:
Тісто для булочок:
- 450-500 грам борошна
- 250-300 грам води
- 8 грам сухих дріжджів
- 1 чайна ложка солі
- 1 столова ложка цукру
- 50 грам олії
Поливка із часнику:
- 3-5 зубчиків часнику
- жменька свіжого кропу
- 1/2 чайної ложки солі
- 4 столові ложки олії
Приготування:
У каструлі змішуємо воду із дріжджами та додаємо сіль, цукор і олію. Усе перемішуємо. Додаємо до суміші борошно та замішуємо тісто. Слід його викладати у таку ємність чи каструлю, щоб воно могло піднятися у 2-3 рази. Накриваємо кришкою та залишаємо у теплому приміщенні на 1,5-2 години.
Наше тісто гарненько піднялося, тому можна розпочинати формувати наші пісні булочки. Додамо, що тісто ми зробили саме пісне, як того вимагає Свята вечеря. Тісто розділяємо рівні частини. З кожної робимо кульку, щоб тісто набуло форми майбутньої булочки. Булочки можна випікати і на деко і у формі. Але бажано випікати у формі, адже вони будуть розташовані близько одна до одної та стануть пухкими і рум’яними.
Розташовуємо наші булочки у форму та накриваємо рушником, щоб вони ще трішки дійшли. Так тримає 30-40 хвилин. Випікаємо приблизно 30-40 хвилин при температурі 180ºС. Для того, щоб зрозуміти чи вони пропеклися, можна взяти зубочистку та встромити її у булочку. Якщо зубочистка, яку ви вийняли є сухою, то це означає, що випічка готова.
Часникова помадка:
Подрібнюємо наш часник за допомогою ножа чи часникодавки. Також нарізаємо кріп, який додаємо до часнику. Заливаємо олією та солимо. Перемішаємо усі інгредієнти і наша часникова поливка готова. Коли пампушки будуть готовими то наливаємо на них нашу часникову поливку. Досить швидко булочки вберуть аромат часника і стануть ще смачнішими.
Будьмо на зв’язку! Читайте нас у Facebook, Telegram, TikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08