Жінка протягом двох місяців листувалася із шахраєм, який назвався Вільямом Шоном. Той начебто надіслав валізу із 250 тисячами даларів, щоб прикарпатка придбала оселю. Довірившись інтернет-шахраю, вона переказала та втратила зі свого рахунку 400 тисяч гривень.
Ділиться Інформатор, покликаючись на ГУНП у Івано-Франківській області.
49-річна жителька Бурштина листувалася на сайті знайомств із незнайомцем, який представився “військовив Вільямом Шоном”. Розповів, що скоро має приїхати до України, тому надсилає жінці валізу із 250 тисячами доларів. На гроші із цього подарунку, вона мала придбати оселю та організувати там побут.
Згодом їй почали писати підставні особи із нібито логістичної компанії та сповістили, що за транспортування слід заплатити додаткові кошти. Довірившись аферистам, жителька Бурштина кількома платежами перевела на рахунки 400 тисяч гривень. Отримавши кошти, вигаданий “Вільям Шон” перестав виходити на зв’язок, а жінка не отримала жодних посилок від нього.
Наразі слідчі територіального підрозділу внесли відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 2 ст. 190 Кримінального Кодексу України.
Поліція Прикарпаття закликає бути уважними й дотримуватися рекомендацій, щоб уникнути пасток інтернет-зловмисників:
- шахраї використовують чужі або підроблені фотографії, вигадуючи привабливі історії про себе, щоб викликати довіру у потенційної жертви.
- після встановлення контакту шахраї намагаються швидко завоювати вашу довіру, вдаючи романтичні почуття. Згодом вони вигадують “кризові” ситуації – наприклад, хворобу, фінансові труднощі, потребу в допомозі, проблеми на митниці та просять гроші.
Поліцейські закликають:
- Бути обережними з особистими даними. Ніколи не передавайте свій номер паспорта, банківські реквізити чи інші конфіденційні дані.
- Не переказуйте гроші. Навіть якщо співрозмовник здається щирим, не надсилайте фінансову допомогу.
- Перевіряйте профілі. Шукайте фото співрозмовника через зворотний пошук у Google, щоб переконатися, що вони не взяті з чужих акаунтів.
- Не переходьте за сумнівними посиланнями. Якщо вам надіслали посилання на «особисті фото» чи «цікаві сайти», не відкривайте їх без перевірки.
- Спілкуйтеся лише на платформі. Намагайтеся залишатися в межах сайту знайомств, поки не будете впевнені в надійності співрозмовника.
Будьмо на зв’язку! Читайте нас у Facebook, Telegram, TikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08