Інформатор Калуш

ЖИТТЯ

Родина Милівих відроджує традиції бойків, продає авторські дідухи та донатить на армію

didyx

У селі Іванівка Дубівської ТГ проживає сім’я Милівих. Ця родина добре знана і шанована не лише на теренах Калуського району, а й за межами.

Пише Інформатор.

Родина Милівих з Іванівки – мама та її три доньки створили родинний ансамбль “Русинка”. Колектив має звання народного аматорського, популяризує бойківську пісню та бойківську говірку. Саме фольклор є основою репертуару “Русинки”. Побували вже вони на фестивалях у Яремче, Космачі, Богородчанах, Івано-Франківську, Воловцях Закарпатської області, брали участь у “Коляді на Майзлях”. Колектив навіть випустив 2 CD диски із записами колядок та колискових пісень.

Виготовляти щось своїми руками, зокрема і дідухи у родині Милівих дуже цінується. Свої вміння у цій сім’ї передають з покоління в покоління, як і любов до пісні.

У Іванівці та околицях про Милівих кажуть, що це унікальна українська сім’я, яка береже вікові традиції і надбання предків – бойків. А ще ця родина виготовляє авторські дідухи й продає, а отримані кошти передають на ЗСУ.rysynka1

“Для виготовлення дідухів ми використовували жито, пшеницю, ячмінь, овес, льон. Самі це збіжжя висіваємо, самі й збираємо, жнемо. Все добре висушуємо. Сестра Марія виготовляє авторські дідухи, а я в’яжу для них гачком дзвоники та прикрашаю бісером”, – розповіла Оксана Милів.

Для прикрашання дідухів Миліви  використовують шматочки тканини з тканим узором. Кажуть, що так треба для надання виробам рідного колориту.  Все роблять на совість. Запевняють, що такий виріб при належному зберіганні може прослужити багато років.

rysynka2

До сімейної справи залучений і глава сімейства, батько Ігор Милів, який точить підставки та виготовляє підсвічники з дерева груші. Такі вироби покриє натуральним воском. Чоловік є пасічником, тому добре знається на цій справі.

Навіть вечерю на Святвечір Миліви накривають виключно за традиціями та звичаями бойків: на сіні з часником. Їдять також з одного посуду, щоб сім’я лишалася міцною. Подають до столу пісні голубці, вареники, пампухи з грибами та борщ. Особливою стравою на Святвечір у цій родині є білий бойківський борщ, який готують не з червоного буряка, а варять його з білого квашеного буряка, з додаванням грибів та пшона.

Будьмо на зв’язку! Читайте нас у FacebookTelegramTikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08

Нагору