Відповідно до законодавства, перш ніж виносити питання бюджету на сесію місцевої ради його подають на розгляд виконавчого комітету. У Долині під час презентації він виглядав багатообіцяючим (є кошти на підтримку медичної галузі, обіцяють не обділити села громади і ЗСУ…), але, тим не менш, виконком його не затвердив.
Пише Інформатор.
З основними показниками проєкту бюджету Долинської громади на 2025 рік членів виконкому ознайомила начальниця фінансового управління Світлана Демченко. За її словами, обсяг бюджету прогнозується:
- по дохідній частині — на суму 696 мільйонів 295 тисяч 485 гривень;
- по видатковій — 736 мільйонів 415 тисяч 945 гривень.
Різниця в 40 мільйонів — це кошти, які будуть залучені як кредит від Європейського інвестиційного банку по проєкту енергоефективності громадських будівель в Україні, пояснила фінансистка. Йдеться про капітальний ремонт (комплексну термомодернізацію) ліцею №4 у Долині.
Для бюджету громади передбачено реверсну дотацію в обсязі 5 мільйонів 313 тисяч 700 гривень. Це ті кошти, які громада буде передавати до державного бюджету.
З інвестиційних моментів, доповнив міський голова Іван Дирів, в бюджеті закладено зокрема таке:
- Співфінансування проєкту по приміщенню дитячої лікарні разом із закупівлею обладнання.
“Це більше дев’яти мільйонів гривень нашого співфінансування. А сума для нашої громади — це приблизно 1 мільйон 200 тисяч євро, з яких приблизно 1 мільйон 30 тисяч — це грантові кошти, а решта — це оце наше співфінансування”, — зазначив очільник громади.
- По програмі соціально-економічного і культурного розвитку громади закладено кошти на розвиток старостинських округів (як зазначено в додатках до проєкту рішення, опублікованого на офіційному сайті Долинської міської ради, сума цієї програми на 2025 рік складає 20 мільйонів 500 тисяч гривень, — авт. ).
За словами Івана Диріва, ресурсу закладають трошки більше, аніж було у 2024 році.
“Розуміємо, що в місті інфраструктура краща, а хотілося би, щоб і села підтягнулися до цього рівня”, — пояснив він та додав, що наразі депутати не затвердили ще програми щодо доріг та вуличного освітлення, але вони будуть, бо це “артерії економіки”.
- На підтримку КП “Водоканал” (по програмі розвитку цього підприємства) закладають 8 мільйонів гривень. Як пояснює Іван Дирів, у планах — заміна насосного обладнання, яке на сьогодні є дуже енергоємним і старим.
- Підтримка ЗСУ — майже 25 млн гривень профінансовано у поточному році (сума включає як фінансування допомог захисникам та військовим частинам, від яких отримували запити, так і встановлення меморіальних дощок, пам’ятників, виплати родинам загиблим та ін.). На 2025 рік планують, що сума фінансування буде не нижчою.
Читайте також — Більше на армію, менше на благоустрій: владу Долини закликають зважено формувати бюджет
З інших видатків, які планують у громаді, є, наприклад, 12,7 млн гривень на програму підтримки і розвитку Долинської багатопрофільної лікарні, майже 10,5 млн гривень — на програму розвитку міжнародного співробітництва, туризму, інвестиційної та проектної діяльності, 2,2 млн гривень — на заходи з енергозбереження. На культурно-мистецькі заходи — 400 тисяч гривень, а на молодіжну програму — 550 тисяч, на місцевий футбольний клуб — 2,3 млн гривень та ін.
Загалом Іван Дирів проєкт бюджету назвав неідеальним, але він збалансований і такий, що максимально враховує потреби громади і “межу компромісу, яку вдалося напрацювати”.
Члени виконавчого комітету, розпитавши детальніше про деякі програми майбутнього бюджету, обговоривши питання придбання комунальної техніки та фінансування яких об’єктів планується, приступили до голосування. Було 20 голосів “за”, але водночас один із членів виконкому вирішив “утриматися”. Відтак для схвалення бюджету цього голосу забракло.
А пленарне засідання сесії заплановане на 23 грудня (початок — о 10:00).
Будьмо на зв’язку! Читайте нас у Facebook, Telegram, TikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08