Калуш До сайту

Загоює рани та мозолі: житель Нижнього Струтина виготовляє мазь і передає на фронт

Натуральна мазь, яку готує житель с. Нижній Струтинь Рожнятівської громади зцілила вже сотні захисників на фронті.

Пише Інформатор.

Майже 20 років нижньострутинець Василь Рибак виготовляє мазь, так звану живицю. І коли розпочалася повномасштабна війна в Україні, чоловік-пенсіонер також хотів бути корисним в тилу для захисників. Він почав готувати велику кількість унікальної мазі і передавати військовим на передову.

Про свої буденні справи пан Василь неохоче розповідає. Каже, що добрі справи робляться тихо. Для нього головне, що мазь дезінфікує рани військовим на фронті, допомагає при болях, мозолях чи подряпинах.

“За основу мазі я беру живицю, яка витікає з тріщин у сосні. У природі так задумано, що таким чином дерево само себе лікує. Дуже часто у лісі багато старих чи побитих сосен, тому за сезон назбирую багато живиці і готую мазь практично весь рік” , – розповів Василь Рибак.

До зібраної соснової живиці чоловік додає негартоване сало та бджолиний віск, варить цю суміш приблизно годину часу. Згодом розфасовує порційно у баночки. Пан Василь переконує, що така мазь може добре зберігатися не один рік, а то і десяток.

Смолу у місцевому лісі Василь Рибак збирає власноруч ще й власну пасіку має. Тому чоловік впевнений у якості продукту, який виготовляє. Каже, всі складники живиці екологічні та натуральні, що подарувала людині природа.

“Крім свіжоприготовленої мазі маю ще баночки, яким уже майже 20 років. З власного багаторічного досвіду можу з впевненістю сказати: за цей час мазь не зіпсувалася і не втратила свої лікувальні властивості”, – зазначив нижньострутинець.

Мазь-живицю українські військові використовують як протимікробну для ран, а також для зменшення болю в м’язах та запаленні суглобів. А ще вона має протигрибкову, ранозагоювальну та дезінфікуючу властивість. Живиця в екстремальних умовах полегшує біль від мозолів та загоює подряпини і незначні рани.

Будьмо на зв’язку! Читайте нас у FacebookTelegramTikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08