Представник компанії, яка хоче будувати гібридну сонячну станцію в Долинські громаді, прийшов на сесію міської ради, але переконати депутатів дати велику ділянку на тривалий термін не зміг.
Пише Інформатор.
Про цей проєкт йшлося на одній із нещодавніх сесій у Долині. Тоді, нагадаємо, депутатам повідомили: є інвестор, який просить передати йому в оренду земельну ділянку, площею 28 гектарів за межами населеного пункту села Діброва. Термін бажаної оренди — 25 років. На ній він хоче будувати гібридну сонячну станцію.
Депутати у проєкті засумнівалися, а що не було з кого питати, то рішення не пройшло. У понеділок, 23 грудня, його винесли на розгляд повторно. Було зокрема повідомлено, що в рік орендна плата по цій ділянці становитиме 1 мільйон 831 тисячу гривень.
Від депутатів міської ради одразу ж посипалось чимало запитань. Зокрема, що робитимуть, якщо інвестор не платитиме орендної плати, чи є механізм повернення ділянки на такий випадок чи на випадок, коли сонячну станцію з якихось причин будувати не почнуть. Пропонували дати ділянку на 2-5 років, а тоді вже продовжувати оренду…
Цього разу на сесію прийшов представник компанії, яка хоче заходити в громаду з відповідним проєктом, Андрій Пронін. Він розповів, що термін окупності проєкту — 12 років, адже це не звичайна сонячна станція, а станція з величезним павербанком акумуляції. Перша — на заході України, можна сказати унікальна. За його словами, всі навколишні громади (Калуш, Івано-Франківськ, Новий Розділ, Стрий) дають ділянки на енергетичні проєкти саме на термін оренди в 25 років.
“Якщо термін буде меншим, то це виглядає, що громада не готова залучити інвестора, який під 2 мільйони буде платити кожен рік”, — зазначив представник інвестора.
Депутатка Алла Шевченко тим часом, звертаючись до спікера, зауважила, що він був керівником проєкту щодо встановлення сонячних панелей на місцевому “Водоканалі” і технагляд підписувала його дружина. Також вона натякнула, що результати цієї діяльності перевіряють компетентні органи.
“Питання не в тому, що ми не довіряємо, а в тому, що часи такі настали… Нам треба гарантії. В рішенні має бути прописано: якщо за два роки чи за три не виконано, то що тоді… Де умови розірвання договору?” — акцентувала представниця громади у міській раді.
Секретар ради Віктор Гошилик цікавився, у який термін введуть в експлуатацію станцію, якщо сесія дасть дозвіл. У відповідь прозвучало, що до кінця 2025 року.
“Але треба залучити інвестора, а не відлякати його”, — зазначив представник.
Він також зауважив згодом, що ділянка роками не використовується і поросла лісом, мовляв ставити там треба пилораму спочатку…
“Вільні земельні ділянки надаються через аукціон. Так, є законодавчі виключення, зокрема у такому випадку як ваш, ми можемо надавати рішенням сесії, але депутати хочуть мати якісь гарантії, бо ми маємо, на жаль, сумні приклади і судові справи… Тому, до прикладу, якщо два роки нічого робитися не буде, то депутати скажуть, навіщо нам такий орендар”, — продовжив секретар ради.
Загалом дискусія тривала близько години. Депутати наполягали на ризиках, які візьме на себе громада у разі схвалення такої довготривалої оренди; представник компанії — на ризиках, які нестиме інвестор, якщо його поставлять у вузькі часові рамки. На боці останнього відверто був міський голова Іван Дирів, який закликав підтримати рішення.
Втім у підсумку голосів для прийняття рішення не вистачило. Його, очевидно, будуть виносити знову.
Будьмо на зв’язку! Читайте нас у Facebook, Telegram, TikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08