Калуш До сайту

Чи справді Степан є першим християнським мучеником? | Історія вшанування

27 грудня Церква вшановує пам’ять першомученика архідиякона Степана. Розповідаємо історію мученика та походження його імені.

Ділиться Інформатор.

Походження та значення імені Степан

Степан — чоловіче ім’я. Має грецьке походження. Означає “вінок” або “діадема”, що були традиційними атрибутами богині Гери (давньогрецька верховна богиня, яка була богинею Неба і богів, а також жінок та шлюбу)

В Україні св. Степан шанувався як покровитель домашньої худоби, особливо коней. Цього дня господарі винаймали пастухів на наступний сезон. Для цього влаштовували спільну трапезу. Коней на Степана поїли й годували з срібного посуду, адже вважали, що це вбереже тварин від хвороб.

Історія архідиякона Степана

Першомученик Степан був одним із перших християнських проповідників, який разом із апостолами після смерті та воскресіння Ісуса Христа наводили до християнства багато людей. Відомо, що за Христову віру він постраждав у віці 30 років. Проповідував він у місті Єрусалимі. Був хорошим оратором та вмів підібрати хороше слово. Традиційно відзначається у період різдвяних свят.

Його місія не сподобалася язичникам, тому Степана відвели під суд, який прийняв рішення його стратити. Тож у 36 році н. е. його вивели за межі міста і каменували. Від отриманих травм архідиякон помер і став першим християнським мучеником.  Після такої жорстокої страти його тіло вирішили залишити на поталу звірям. Однак прийшли християни та таємно поховали святого. Після страти святого через деякий час в Єрусалимі почастішали напади на віруючих християн.

Історичні особи, що носили ім’я Степан

Будьмо на зв’язку! Читайте нас у FacebookTelegramTikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08