Калуш До сайту

Чи зміняться виплати малозабезпеченим родинам та на яку підтримку їм очікувати від держави

Відповідно до законодавства українські малозабезпечені родини у 2025 році продовжать отримувати підтримку від держави на рівні 2024 року. Варто зазначити, що прожитковий мінімум, від якого залежить чимало соціальних виплат, не зміниться.

Пише Інформатор посилаючись на 24 канал.

У 2025 році малозабезпечені родини в Україні продовжать отримувати соціальну допомогу на рівні 2024 року, оскільки прожитковий мінімум не зміниться. Зміни, запроваджені у 2024 році, дозволяють надавати допомогу родинам, які повернулися з-за кордону або є внутрішньо переміщеними особами, якщо вони не працювали чи не сплачували ЄСВ після переїзду.

Яким родинам виплачуватимуть допомогу? 

До 2024 року матеріальну допомогу отримували не усі малозабезпечені родини. Це стосувалося тих, у кого в сім’ї були працездатні особи, але вони були без роботи, чи за них не сплачувався ЄСВ впродовж 3 місяців перед зверненням про виплати.

Відтак родини ВПО, які переїхали на нове місце і втратили роботу, чи сім’ї вимушених мігрантів, які повернулися після тривалого перебування за кордоном, не могли отримувати підтримку.

Однак вже на початку весни 2024 року в Україні запрацювали окремі зміни до Порядку призначення та виплати державної соціальної допомоги малозабезпечним сім’ям. Призначення допомоги було розширене.

Наразі виплати на пів року призначають:

Cеред вимог щодо призначення держвиплат переселенцям є така що за 2 місяці після призначення допомоги, працездатні представники сім’ї повинні влаштуватися на роботу або зареєструватися у центрі зайнятості.

Який розмір допомоги для родин у 2025 році?

Розмір виплат малозабезпеченим сім’ям наприкінці 2024 року становить:

Варто звернути увагу, що виплати призначаються, якщо сукупний дохід не перевищує рівень забезпечення прожиткового мінімуму для родини.

Будьмо на зв’язку! Читайте нас у FacebookTelegramTikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08