Калуш До сайту

Сніговик чи “снігова баба”: кого ми ліпимо насправді?

Ліплення зі снігу — це дуже давня зимова забава, до якої може долучитися уся сім’я. І незаперечним є той факт, що найпопулярніша фігура – сніговик. Чи “снігова баба”?

Як правильно називати цю фігуру, розбирався 24 Канал, на який покликається Інформатор.

Що символізує снігова фігура

Сніговик – це символ зими, який можемо зустріти на рекламних плакатах, одязі, рушниках, іграшках. Але його символізм давній. Снігова фігура з трьох снігових куль різного розміру, складених одна на одну відома усім і здавна. Адже сніговик – це язичницька фігура духів зими.

Цікаво, що з часів Русі ця фігура жіночої статі – “снігова баба”, яка керує снігами та хуртовинами. Її шанували і зверталися з проханнями про допомогу при лютих морозах. А в західноєвропейських народів, сніговик – це завжди істота чоловічої статі – snowman, Schneemann. Сучасне слово “сніговик” набуло поширення лише в XX столітті.

Ви можете говорити як “снігова баба”, так і сніговик. Але все ж для українців традиційно притаманно ліпити саме “бабу”.

Як до сніговиків ставилися у світі

Відро і морква — не просто так

Традиційний “одяг” сніговиків також наповнений язичницькими символами. Так, перевернуте відро на голові символізувало достаток у домі, а ніс-морквину прикріплювали, щоб умилостивити духів, що посилають урожай та плодючість. Руки робили з гілок чи мітли, щоб розганяти хмари.

З ХІХ століття сніговики стали незамінними атрибутами Різдва і Нового року, їх ліпили біля будинків чи виготовляли з інших матеріалів, прикрашали гірляндами та одягом – шарфом та шапкою. Хоча, перше зображення сніговика датується 1380 роком, воно прикрашає поля Часослова, що зберігається в Голландії.

Читайте також — Де в Калуші діти катаються на санчатах? | 5 локацій

Будьмо на зв’язку! Читайте нас у FacebookTelegramTikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08