Ольга Глушко з села Небилів Перегінської громади незважаючи на свій поважний пенсійний вік, ніяк не може сидіти на місці.
Пише Інформатор.
Жінка постійно ходить у гори та збирає корисні рослини. Деякі види сушить у спеціальній печі, інші просто неба, щоб на свіжому повітрі. Небилівчанка вміє не лише правильно сушити рослини, але й ферментувати їх. Як і коли збирати лікарські рослини Ольга Глушко веде спеціальний графік. Рецепти для чаю Ольга Глушко збирала за переказами, але має й створені власні, авторські.
Чаєм власного виробництва жінка пригощала друзів, знайомих. Та згодом люди почали питати, а чи не може вона продати їм цілющі трав’яні трави. Тоді пані Ольга й почала реалізовувати свій товар та працювати над власною справою.
Жінка розповіла, що спочатку збирала трав’яні збори і сушила їх для власної сім’ї. Каже, хотіла щоб і смачно, і корисно було. Нині у небилівчанки в асортименті є сушені трави, квіти та ягоди, які вона збирає у лісах подалі від доріг та цивілізації. Запевняє, саме такі рослини зібрані у Карпатах є екологічно чистими і приносять користь організму людини.
Збирає і сушить Ольга Глушко листя брусниці, стебла та ягоди чорниці, листки та корені кульбаби, лопуха, липи, Іван-чаю, дику рожу, жасмин, глід та хвойні рослини. І це не повний перелік складників для чаїв, які заготовляє жінка. Збирає вона і шишки сосни звичайної, які використовує для чаю та перетирає з медом.
“Щоб на “Карпатський чай” зібрати лохину, то йду високо у гори. Часто мій прилад для вимірювання висоти – альтиметр, показує навіть 1800 метрів над рівнем моря. Зазначу, що гірська лохина дуже відрізняється від промислової, яку нині продають фермери”, – ділиться Ольга Глушко.
За освітою жінка вчитель-біолог. І вона переконана, що саме чистий організм запорука доброго здоров’я. Саме тому сушеними листями брусниці вона лікує нирки, а хвойними – органи дихання.
Про особливості сушених грибів та заробіток на них знає Ольга Глушко. Про це ми писали у нашому матеріалі раніше — Сушені мухомори: мешканка Калущини розповіла, що вживає їх сама і знає, як на цьому заробляти.
Будьмо на зв’язку! Читайте нас у Facebook, Telegram, TikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08