У свято Водохреща священники здійснюють великий чин освячення води. Також воду у храмах освячують і в деякі інші свята. Люди приносять її додому. Але з часом постає питання: що ж робити з цією водою і куди подіти, наприклад, минулорічну?
Інформатор спитав про це у священнослужителів і отримав корисні поради.
Отець Володимир Майка, декан Брошнівського деканату, настоятель храму Св. Вознесіння Господнього:
“Воду освячують для того, щоб нею користуватись: можна пити кожного дня натщесерце чи взагалі пити, а особливо — в час хвороби, знесилення. Окрім того, нею можна окропити домівки, подвірʼя, автомобіль…”
Священник зазначає, що якщо торішня вода стала непридатною для вживання, то нею можна підлити кімнатні рослини або ж вилити під якийсь кущ чи дерево. Можна знайти й інше місце, але варто шанобливо і з повагою ставитися до свяченої води.
Отець-декан Рожнятівський Степан Твердохліб, настоятель храму Різдва Христового:
“Вода загалом для людини має важливе значення. Усі народи поселялися там, де була вода, тобто біля річок. А Христос неодноразово у Євангеліє наводить приклади важливості води для життя вічного. Зокрема, Його розмова з самарянкою, де Ісус говорить про воду не для втамування спраги, а для життя вічного. У Кані Галилейській Господь використав воду для створення чуда. Під час хрещення дитини використовують свячену воду для змиття первородного гріха”.
Тож, отець Степан рекомендує не затримувати свячену воду кожного року. Коли ця вода в домі, то бажано використати її до наступного року: обмити лице чи покропити колиску, якщо є мала дитина. Можна також окропити кімнати в домі та господарство. Головне — не виливати будь-де.
Церква також забороняє свячену воду використовувати для “скидання сірників” чи виливання воску. Такі магічні обряди порушують Заповідь Божу і суперечать волі Господній.
Фото ілюстративне, створено за допомогою ШІ.
Будьмо на зв’язку! Читайте нас у Facebook, Telegram, TikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08