Інформатор Калуш

ЖИТТЯ

На Прикарпатті з військовими почали займатися три собаки-реабілітологи

На Прикарпатті з військовими почали займатися три собаки-реабілітологи

Володимир і Олександра Марчуки щодня приводять у лікарню своїх собак — Бетті, Фокса і Марвіна. У такий спосіб вони захотіли допомагати пораненим військовим.

Пише Інформатор, покликаючись на “Галицький кореспондент”.

Цікавий вид психологічної реабілітації (каністерапія) починає діяти у відділенні реабілітації та відновлювальної медицини Надвірнянської центральної районної лікарні: пацієнтам допомагають одужувати собаки породи золотистий ретривер.

“Це порода собак, яка вчить любити, – розповідає Олександра Марчук. – В Україні їх активно скуповують для реабілітації ізраїльських військових, для поводирів людей з інвалідністю, хворих дітей”.

Бетті – грайлива і дуже любить чоловіків. Марвіну подобається бути в центрі уваги. А в Фокса завжди повно енергії.

Щодня в обідній час чотирилапі реабілітологи роблять свій обхід пацієнтів. Хвостики самі обирають, до яких палат хочуть зайти, а там ластяться, бавляться з м’ячиком, туляться, хочуть обійматися. Ще жоден пацієнт не відмовився від такої реабілітації. Бо це така порода, що будь-кого примусить встати з ліжка.

Кожен собака уже встиг обрати собі улюбленця. До прикладу, Бетті найперше шукає Сашка Ковальчука.

“То була любов з першого погляду, мій антистрес. В сірих буднях це мій промінчик сонця. В собаки є риса, яка не притаманна людям, – він не зрадить”, — каже боєць.

Доброволець із Вінниччини став на захист України ще в березні 2022 року. Під час мінометного обстрілу отримав осколкове поранення плеча, руки, втратив палець. Каже, коли гладить ретриверів чи бавиться з ними м’ячиком, то одразу розробляє суглоби руки, але найкраща реабілітація в тому, що хвостики дарують колосальний позитив.

Інший військовий Андрій Недвига любить просто побути біля чотирилапих реабілітологів – так заспокоюється і релаксує.

“Ніби забуваєш про все на світі, – каже воїн. – Є лише ти і цей завжди щасливий собака”.

Серед пацієнтів відділення реабілітації та відновлювальної медицини – не лише поранені військові, але й цивільні після інсульту, травм, з неврологічними захворюваннями і т. д. Завідувачка Ольга Васін каже:

“Ми працюємо з доказовими методами фізичної реабілітації. Але господиня ретриверів свого часу була нашою пацієнткою і запропонувала спробувати каністерапію. Керівництво закладу погодилося на такий експеримент. Адже фізичне здоров’я дуже залежить і від доброго настрою та мотивації пацієнтів. А собаки в цьому професіонали. Ну, і звісно ж, всі рухові активності, пов’язані з собаками, позитивно впливають і на фізичне відновлення та реабілітаційні цілі, які ми ставимо”.

Говорити про якісь результати поки надто рано, адже хвостики почали приходити лише тиждень тому. Однак медики вже помітили, що пацієнти, які раніше були досить замкнуті, потрохи починають відкриватися, більше розмовляти, особливо, коли поруч собаки.

Будьмо на зв’язку! Читайте нас у FacebookTelegramTikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08

Нагору