Інформатор Калуш

ЖИТТЯ

Повернувся з війни і допомагає побратимам: як Василь Семко мистецтвом зцілює військових

Semko

У мирний час, ще до повномасштабного вторгнення перегінчанин Василь Семко займався улюбленою справою – різьбив по дереву та підкорював гірські вершини.

Пише Інформатор.

Коли розпочалася війна у 2022 році Василь Семко не вагаючись пішов добровольцем на фронт. Уже в березні чоловік воював у 110 окремій механізованій бригаді імені генерал-хорунжого Марка Безручка на Авдіївському напрямку.

Пан Василь дістав два поранення, але продовжував воювати. Та після третього поранення в голову він довго лікувався і згодом був звільнений зі служби.

“Весь час зі мною на службі був власноруч зроблений оберіг – бойко. Я витесав його з дерева та прикріпив до кулемету. Чому саме бойко? Бо я теж походжу з бойків і про них можу говорити багато: це був і є працелюбний народ”, – розповідає Василь Семко.

Скульптор-різьбяр каже, що після поранення він зберігає бойка-оберега та вервичку – саме вони залишилися в нього після поранення.

Semko2

Пан Василь говорить, що раніше у Перегінському було багато професійних різьбярів, але нині майстрів такого ремесла залишилося мало.  У нього досвід роботи з деревом сягає понад 25 років, а його роботи прикрашають українські храми та приватні колекції навіть за кордоном.

Semko1

У розмові різьбяр зауважив, що у далекі та важкі 90-ті почав виготовляти рамки для дзеркал та підставки під мисливські трофеї. Тепер повернувшись із фронту Василь Семко відновив роботу у своїй майстерні. Після повернення з війни він продовжує працювати і дає майстер-класи своїм побратимам.

Майстер зазначає, що здоров’я після поранення вже не те. Та незважаючи на обставини Василь повернувшись із фронту здійснив свою мрію – підкорив з другом гору Сивулю.

Semko3

“У мене в майстерні побували вже побратими з різних областей України. Найперше я їм показую наші гори – ліки для душі, а вже тоді влаштовую уроки з різьби по дереву. Хлопцям дуже подобається гірська місцевість поблизу Перегінського”, –  говорить Василь Семко.

Майстер каже, що колись до пандемії та війни брав участь у різноманітних змаганнях з бензопилення на швидкість. Почувши, що Василь повернувся з війни, люди ще більше звертаються до нього із замовленнями. Майстер радіє, що його дерев’яні скульптури та інші роботи прослужать не одному поколінню.  Тому Василь і надалі планує займатися своєрідною реабілітацією військових на основі різьбярства.

Будьмо на зв’язку! Читайте нас у FacebookTelegramTikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08

Нагору