Безпритульна собака загинула на вулиці Дзвонарській у Калуші. У безперервному потоці машин перехожі навіть не зауважили, котра з автівок нанесла тварині смертельний удар.
Сталося це біля офісу Інформатора, тому наші журналісти спершу кинулися допомагати тварині, а коли пересвідчилися, що вона мертва, почали з’ясовувати, хто має її забрати та як загалом діяти у подібних випадках.
На собаку, що лежала посеред дороги, почав сигналити автобус, який виїхав із перехрестя. Водій, вочевидь, подумав, що тварина там просто лежить. Об’їжджати її довелося по лінії зустрічного руху.
Звук сигналу автобуса якраз і привернув увагу перехожих. За кілька секунд стало зрозуміло, що чорний великий пес із характерною кліпсою на вусі — мертвий. Двоє чоловіків перенесли його на траву поруч з дорогою.
Інформатор тим часом почав телефонувати в усі хоч якось дотичні інстанції, які за логікою, мали би знати, хто може забрати тіло тварини з вулиці… Дзвінки пішли до комунального підприємства “Екоресурс” та приватного ТОВ “Еко-Прикарпаття”, в управління ЖКГ та ГО “Дім Сірка”.
“Це молодий кобель. Ми його два тижні тому кастрували”, — впізнали тварину волонтери “Дому Сірка”. Проте, забирати труп — не їхній профіль.
Одразу ж відмовила і компанія, яка займається вивезенням сміття у місті. Комунальники тим часом пообіцяли узгодити між собою та повідомити, коли зможуть під’їхати.
Далі був дзвінок у поліцію. Це дорожньо-транспортна пригода, яка тягне за собою адміністративну відповідальність, проконсультували там та зареєстрували дзвінок. Вже за кілька хвилин на місці були правоохоронці. Спільно з ними таки вдалося дочекатися комунальників, які в результаті забрали мертву собаку. В часі все це розтягнулося години на дві.
Як діяти у таких випадках?
Начальник управління ЖКГ Тарас Фіцак в коментарі Інформатору зазначив, що таких випадків у місті зараз небагато. Більшість тварин, які гуляють вулицями міста, вже звикли до інтенсивного руху транспорту, часто навіть можна бачити, як вони переходять дорогу на пішохідних переходах. Отак раптово вибігти — більш характерно для молодих особин.
“Якщо стався такий випадок, телефонувати потрібно саме до комунальників. В управління житлово-комунального господарства, в “Калушавтодор” або “Екоресурс”. На ситуацію обов’язково відреагують”, — запевнив посадовець.
Він також розповів, що раніше в Калуші була спеціальна яма Беккера, у якій захоронювали безпритульних тварин. Але вже певну кількість років комунальники мають спеціальний договір із фірмою, яка забирає цих тварин у відповідне місце. До того їх можуть зберігати у спеціальному окремому холодильнику.
Щодо домашніх тварин, які померли чи від віку чи від хвороби, то їх комунальники не забирають. Їхнє захоронення — це відповідальність господарів. Спеціально відведеного під кладовище для тварин місця в Калуській громаді немає.
Будьмо на зв’язку! Читайте нас у Facebook, Telegram, TikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08