Житель Рожнятова Богдан Пилипів “пише вогнем” картини та портрети відомих людей. Свої художні роботи він виконує на дерев’яних площинах.
Повідомляє Інформатор.
Рожнятівець Богдан Пилипів пише унікальні ікони та портрети, працює в техніці пірографія – випалювання на дереві, а його роботи мають 3D ефект.
Богдан Пилипів понад 20 років застосовує техніку пірографії в декоративно-прикладному мистецтві і художній графіці. Він виконує портрети відомих людей світу та копії картин світових художників. У своїх роботах чоловік замість звиклих пера і туші використовує нагріте до розпеченого вигляду копитце-дугу, яке самостійно виклепав.
Свого часу пан Богдан працював на заробітках в Італії і його роботи нині є навіть у приватних колекціях італійців. Відомі колекціонери з США, Канади, Ізраїлю та Польщі також придбали роботи рожнятівського митця.
“Людей, що займаються графікою випалювання вогнем є лише декілька чоловік у світі. На жаль, ця техніка малознана у світі. Мені довелося самотужки експериментувати та вдосконалювати технологію “написання вогнем”. До того я мав базові знання набуті з станкового живопису”, – розповідає Богдан Пилипів.
Для роботи митець використовує прилад для випалювання на дереві, щоправда чоловік його самостійно модифіковував. Розповідає, що випалювачі можна купити у будь-якому інтернет-магазині та пан Богдан удосконалив інструменти і копитця виклепує сам.
“Я можу сам виклепати інструменти різної довжини, дуги та товщини і температуру випалювання також регулюю самостійно. Щодо матеріалу, то починав працювати на спеціально склеєних різного формату площинах з тополі. Але тополя м’яка, задимлюється, лінії не чіткі. Після тополі перейшов на дороговартісне дерево – кедр, але кедра мало в Україні є. Згодом почав використовувати багатошарову фанеру зі смереки відшліфовану як папір”, – ділиться Богдан Пилипів.
Чоловік зазначає, що завжди експериментував і удосконалював цю техніку, шукав найкращий матеріал. Він виконав портрет Любомира Гузара, Святослава Шевчука, Джо Байдена, “Джоконду” Леонардо да Вінчі. Почав більше виконувати твори на біблійну тематику.
У листопаді 2023 року на війні загинув син Богдана Пилипіва – Андрій, який до повномасштабного вторгнення працював ковалем-художником. Військового поховали на Марсовому полі у Львові.
Минулого року роботи пана Богдана були представлені на благодійних виставках у Парижі та Мюнхені, виручені кошти з яких митець спрямував на підтримку українського війська, зокрема на придбання буса.
Богдан Пилипів каже, що незважаючи на біль втрати сина він продовжує “писати вогнем”. Чоловік переконаний, що маємо жити і творити, боротися та берегти історію і українську землю.
Будьмо на зв’язку! Читайте нас у Facebook, Telegram, TikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08