Калуш До сайту

Пишуть картини на склі: як сестри-близнючки створили свій власний стиль у творчості

Леся Федорів та Людмила Креховецька – художниці, які малюють на склі. Народилися сестри-близнючки у селі Петранка на Рожнятівщині.

Пише Інформатор.

Творчі роботи сестер-близнючок Лесі Федорів та Людмили Креховецької відомі не лише в області чи в Україні, а й за межами. Їхні роботи прикрашають храми та монастирі, приватні колекції жителів США, Німеччини, Туреччини, Польщі, Сінгапурі мають твори художниць. Картини, які сестри пишуть на склі неодноразово отримували перемоги та нагороди на конкурсах за кордоном.

“Ми народилися у селі Петранка, що на Рожнятівщині. Леся нині проживає в Мюнхені, а я у селі Яворів біля Долини. Вже багато років тому ми розробили власний стиль малярства та працюємо на склі чи дзеркалі в напрямках живопису, графіки, портретики, іконописання”, – розповіла Людмила Креховецька.

Художниця каже, що навіть кілометри не заважають їх творчості з сестрою. Вони разом творять спільні роботи і беруть участь у виставках та різних проєктах.

Сакральні твори сестер можна побачити в Івано-Франківську у Монастирі сестер-мироносиць УГКЦ та в монастирі у селі Закерничне. Для роботи вони використовують скло, дзеркало, вітражні фарби, вітражний контур, глітер, лаки.

Чотири роботи сестер-художниць Лесі Федорів і Людмили Креховецької здобули два перші і два другі місця на Британському фестивалі-конкурсі GOLDEN TIME TALENT.

Крім того, сестри отримали нагороди і в інших конкурсах та фестивалях. Мисткині представляли Україну і на світовому артпроєктi “Вітер мандрів”. У своїй колекції вони мають нагороду за вітраж “Покрова Пресвятої Богородиці” (в номінації “Професіонал” – перше місце, золота медаль). Сакральна робота краянок увійшла до каталогу “Майстри декоративно-ужиткового мистецтва”.

Сестри художниці зазначають, що найменша помилка в написанні ікони вимагає братися за той самий фрагмент заново, а в їх творчості головне мати терпіння та спокій: щоб нанести наступний мазок, треба зачекати, щоб висох попередній. Після висихання контурів сестри наносять елементи декору, малюють складки одягу, дрібні деталі, а згодом покривають відповідними кольорами. Доповненням картини на склі є декоративно-орнаментальні мотиви рослинного походження, зокрема квіти. Часто сестри малюють троянди або лілії. Художниці кажуть, що на створення образу можуть витрачати від місяця до року часу – все залежить від техніки написання та від розміру майбутньої роботи.

Будьмо на зв’язку! Читайте нас у FacebookTelegramTikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08