З 1 січня 2025 року ліквідовані медико-соціальні експертні комісії (МСЕК) замінили експертні команди лікарів, які проводять оцінювання повсякденного функціонування.
Пише Інформатор, посилаючись на Міністерство охорони здоров’я.
Нова система оцінювання повсякденного функціонування людини створена для того, щоб зробити цей процес прозорішим, справедливішим і комфортнішим для кожного.
Аудіо та відеофіксація оцінювання дозволяється для цілей оцінювання або оскарження, із дотриманням прав людини та законодавства у процесі запису. І пацієнт, і заклад охорони здоров’я мають право знімати процес оцінювання, адже відкритість і прозорість — основа нової системи. Проте відеозапис має використовуватися виключно для з’ясування об’єктивних обставин, до прикладу в процесі оскарження. Публічне розміщення таких матеріалів без згоди задіяних сторін є порушенням прав людини та вимог законодавства.
Представник пацієнта може бути присутній на оцінюванні, за умови наявності відповідної заяви. Але якщо пацієнт не згоден з рішенням чи має сумніви, можна подати скаргу протягом 40 днів від винесення рішення. Скаргу розгляне Центр оцінювання функціонального стану особи. Це цивілізований шлях до розв’язання будь-яких питань чи непорозумінь.
Наразі вже створено понад 1 500 експертних команд, до роботи в яких залучено майже 6000 лікарів. Команди працюють у 290 медзакладах по всій країні та вже розглянули більш як 10 000 справ.
Пацієнт має право і можливість на незгоду з рішенням та його оскарження. Важливо чітко зафіксувати обґрунтування щодо рішення у протоколі та повідомляти пацієнтів про можливість оскарження, зокрема допомогти з більш детальною інформацією щодо оформлення скарги, яка доступна на сайті МОЗ України.
Тиск, образи, погрози чи агресивна поведінка є неприпустимими з будь-якого боку. Це не тільки порушує етичні норми, а й шкодить ефективному спілкуванню.
Будьмо на зв’язку! Читайте нас у Facebook, Telegram, TikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08