Калуш До сайту

Іноземці на Прикарпатті у 2024 році: хто складає топ-5 найбільш чисельних національностей?

Яка ситуація з іноземцями на Прикарпатті після початку повномасштабного вторгнення та які національності залишаються найчисельнішими.

Ділиться Інформатор, посилаючись на Міграційну службу Івано-Франківської області.

Міграційна служба повідомляє, що продовжує знайомити населення краю з напрямами своєї роботи. Зокрема, надається пізнавальна інформація про те, скільки і на яких підставах в Івано-Франківській області проживають громадяни з паспортом іноземної країни.

Найперше варто зазначити, що саме в міграційній службі громадян-іноземців документують посвідками на постійне чи тимчасове проживання – біометричними документами, які посвідчують особу іноземця та підтверджують його право на постійне проживання або законні підстави для тимчасового проживання в Україні.

З кожним роком від початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну ситуація зазнає змін: внаслідок війни триває відтік іноземців. Наприклад, порівняно з 2023 роком, в івано-франківських вишах дедалі зменшується кількість іноземних студентів. А порівняно з довоєнним часом кількість студентів-іноземців зменшилася втричі.

Згідно з інформацією відділу з питань тимчасового та постійного проживання іноземців та осіб без громадянства УДМС в області, сформовано своєрідний міграційний паспорт, в якому відображено, хто з іноземців (йдеться про легальні підстави) зараз перебуває на території області. Отже:

Крім того, станом на 20 січня 2025 року в області тимчасово проживають 964 іноземці (менше на півтисячі, ніж роком раніше), у тому числі:

Відповідно до положень Закону України “Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства”, торік міграційною службою області скасовано 468 посвідок на тимчасове проживання в Україні, що на сотню більше порівняно з 2023 роком.

Будьмо на зв’язку! Читайте нас у FacebookTelegramTikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08