2 лютого християни святкуватимуть Стрітення. У цей день люди в церкві освячують стрітенські свічки. Дуже часто по селах можна почути, як люди називають таку свічку громницею.
Пише Інформатор.
Виготовленням стрітенських свічок займається вдома Григорій Шпак з села Рівня на Рожнятівщині. Чоловік має пасіку, тому може виготовити свічки як з парафіну, так і з натуральної вощини.
“Свічка зроблена із натурального матеріалу – вощини, пахне медом. Беремо пластину та ґніт, який втоплюємо в саму свічку і фіксуємо. І такими маленькими півобертами починаємо скручувати свічку. Свічки з чистого бджолиного воску горять повільніше, ніж інші види свічок. Бджолиний віск горить яскравіше, чистіше та очищає повітря під час горіння. Свічки з бджолиного воску – найчистіші свічки, які ви можете купити”, – розповідає бджоляр Григорій Шпак.
Пан Григорій зазначає, що бджолиний віск при горінні не димить і має легкий приємний медовий аромат, який додається природним шляхом бджолами, що виробляють віск. Такий запах легкий, ніжний і має відчутний запах меду та воску.
Чоловік каже, що також заливає парафінові свічки у спеціальні форми. Парафін купує, а віск завжди має під рукою. Григорій запевняє, що свічки з парафіну не мають такого ніжного запаху, як натуральні.
З покоління в покоління люди завжди вірили, що освячена у церкві стрітенська свічка оберігає оселю від грому. Також вважали, що вона має й цілющі властивості. Для наших предків свічка була як захист для родини і коли боліли зуби, люди навіть гризли ці свічки. Свічку запалювали, коли людина себе погано почувала, обкурювали хату і вважалось, що навіть запах знімав головні болі.
А ще наші предки вірили, що щира молитва при запаленій стрітенській свічці швидше буде почута Господом, а прохання незабаром виконане. Головне, щоби думки і помисли були у людини світлі та чисті.
Будьмо на зв’язку! Читайте нас у Facebook, Telegram, TikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08