Відстежувати, яка ціна Біткоїна, потрібно не лише власникам головної монети ринку, а й за умови роботи з іншими цифровими активами. Один із варіантів використання криптовалюти – оформлення кредитів. Якщо раніше позики були доступні лише у банках, то сьогодні подібний функціонал пропонують і біржі. Крім того, на торгових платформах ви знайдете, криптодепозити, launchpad криптовалют та ін. Криптокредитування перемагає з тієї причини, що не має обмежень, які притаманні банківській системі для відмови більшої частини людей. Щоб зважити на всі ризики, потрібно спочатку розібратися, як влаштовані криптопозики.
Головне про позику криптовалют: інформація для новачків
Кредитування в крипті є двостороннім процесом, де користувач може брати на себе роль і кредитора, і позичальника. Щоб оформити криптопозику, перше, що потрібно – наявність заставного капіталу. Для цього враховуйте волатильність ринку, що також важливо і для лаунч-паду, криптодепозиту, ф’ючерсів та ін. Якщо ціна застави складе менше за певну відмітку, то від користувача вимагатимуть внести додаткові активи. Лише так вдасться уникнути ліквідації забезпечення. Коли ви зможете повернути всю суму позики та відсотки по ній, то ваша застава повернеться на ваш гаманець.
Якщо ви хочете розраховувати на стабільний прибуток, то можна розглянути launchpad крипти або довгострокове утримання монет перспективного проєкту. Якщо ви готові ризикувати, існує варіант беззаставних криптопозик – флеш-кредити. Головна відмінність такого інструменту – закриття кредиту у тій самій транзакції. При невиконанні умови угода за Bitcoin-кредитом скасовується до наступного підтвердження.
Криптокредитування характеризується простотою та автоматизацією процесу. Але ви повинні заздалегідь оцінити можливі ризики, що вбереже ваш портфель від збитків, особливо якщо ви вже використовували лаунчпад крипти на велику суму. І позичальники, і кредитори на час дії позики не зможуть контролювати свої активи. Це знижує вашу ліквідність. При підборі сервісу оформлення кредиту слід уважно розібратися в правилах платформи.
Переваги та недоліки криптокредитування
Позика в криптовалюті має кілька основних плюсів:
- Легкодоступність. Якщо ви можете внести заставу, то криптокредит буде доступним для вас. Від вас не вимагатимуть гарної кредитної історії чи документів, що підтверджують ваш заробіток. Це сильно виділяє позику в USDT від співпраці з банківською системою.
- Управління розумними контрактами. Смарт-контракти використовуються для автоматизації процесу. Як результат – масштабованість та ефективна робота.
- Можливість пасивного заробітку. Якщо ви маєте крипту, то можете вкласти її в пули ліквідності, які займаються видачею криптокредитів. Це дозволить заробляти в обхід управляючої компанії.
Лаунчпад криптовалют, депозити, ф’ючерсна торгівля, криптопозики та багато інших інструментів – все це можна знайти на одній біржі. Головне, щоб майданчик забезпечував безпеку ваших активів. Мінуси криптокредитування:
- Ризик ліквідації.
Різкий спад вартості активу може призвести до того, що навіть позики з великою заставною сумою можуть бути ліквідовані.
- Вразливість розумних контрактів до хакерських атак.
Внаслідок таких дій ви можете втратити кредитні кошти або свою заставу. Подібні ситуації трапляються досить часто.
- Збільшення загального ризику портфеля.
Взяти в кредит Bitcoin – це шлях до підвищення ризиків. Тому важливо працювати над диверсифікацією портфеля, щоб гарантувати собі надійність та ефективність роботи на ринку.
Вам теж потрібна реклама на Інформаторі?
Звертайтесь: +38 (067) 266 02 08 або на мейл
kalush.informator@gmail.com