Завтра християни відзначатимуть свято Стрітення. У цей день після Богослужіння пройде освячення свічок. Але дуже часто постає питання: як її використовувати та що робити з минулорічною?
Інформатор спитав про це у священника та отримав корисні поради.
Отець Назарій Шлапак, адміністратор парафій Введення в Храм Пресвятої Богородиці с. Сваричів та Непорочного Зачаття Діви Марії с. Топільське:
“Коли купуємо свічки для освячення, можемо пригадати собі, навіщо нам потрібна ця свічка. Насамперед, стрітенська свічка, яку ми освячуємо в храмі під час святкування Стрітення Господнього є символом Христа як “Світла для просвітлення народів” (Лк. 2; 32).. Цей день є важливим у християнському календарі, адже він згадує подію, коли Дитятко Ісус було принесено в храм для представлення Господу. Згідно з Євангелієм, коли праведний Симеон побачив у Христі Спасителя, він узяв Його на руки і промовив: “Нині відпускаєш слугу Твого, Владико, за словом Твоїм у мирі, бо мої очі побачили спасіння Твоє” (Лк. 2; 29-30). Вона нагадує нам про світло Божої благодаті, яке ми повинні нести у цей світ”.
Священнослужитель зазначає, що освячену стрітенську свічку зазвичай ставлять у домі на почесному місці, запалюють під час молитви, особливо в важкі часи чи у періоди труднощів. Світло свічки є символом присутності Бога в нашому житті, Його захисту та підтримки. Крім того, ця свічка є також знаком благословення для дому і родини, що нагадує про Божу опіку. Протягом року вона може бути використана під час важливих подій, як молитва за здоров’я чи благополуччя родини, а також у моменти випробувань, просячи Господа про Його допомогу і захист.
Отець Назарій каже, що важливо розуміти, що стрітенська свічка — це не магічний предмет, який сам по собі має силу змінювати наше життя. Вона є знаком Божого благословення і об’єднує нас із Христом. Тому людям варто використовувати її не як амулет чи оберіг, а як допоміжний інструмент для поглиблення своєї віри та молитовного життя. Важливо пам’ятати, що справжня сила й охорона приходять від Бога через молитву, покаяння, добрі вчинки та послух Його святим заповідям. Свічка є просто символом цього духовного зв’язку з Богом, тому не треба звертатися до неї, як до магічного предмета, а молитися, покладаючись на Божу волю і благодать.
Немає жодних прийнятих правил чи вимог, яку свічку освячувати на Стрітення. Свічка може бути довільного розміру, форми та кольору. Може бути парафінова чи воскова. При виборі пам’ятайте, що обираєте не оберіг, а свічку чи навіть декілька, які супроводжуватимуть вашу молитву.
“Використовуючи стрітенську свічку, пам’ятаймо, що сила не в самій свічці, а в нашій молитві, вірі і відкритості до Божої благодаті”, – наголошує о. Назарій Шлапак.
Варто також не забувати, що стрітенська свічка не повинна стояти для оздоби приміщеня, на шафі чи десь на полицях. Її треба запалювати кожного дня, а під час її горіння приносити Господеві молитву.
Будьмо на зв’язку! Читайте нас у Facebook, Telegram, TikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08