Калуш До сайту

Харків’янка передала до музею в Рожнятові старовинну шкатулку

У краєзнавчому музеї “Бойківщина” у Рожнятові зберігається унікальна шкатулка.
Її знайшли на горищі будинку в Харківській області, де десятки років тому проживала українська сім’я.

Повідомляє Інформатор.

Директорка музею Віра Мацевко розповіла, що декілька місяців у Рожнятові проживала пані Світлана з Харкова, яка часто приходила до музею. Вона розмовляла літературною українською мовою і вражала знаннями з історії України та літератури.

“Проживаючи у Рожнятові, пані Світлані сподобалася наша місцевість. За її словами, у нас добрі і привітні люди. Так склалися обставини, що вона була змушена повернутися додому у Харків”, – розповіла Віра Мацевко.

Мати пані Світлани ціле життя працювала в одному з музеїв Харкова. І саме вона привчила доньку любити і цінувати все своє, українське.

Коли після проживання у Рожнятові харків’янка повернулася назад додому, то вирішила з домашньої колекції переслати шкатулку поштою в Рожнятів. Жінка переконана, що у Рожнятівському музеї ця шкатулка збережеться і не втратить свою історичну цінність.

Дерев’яну шкатулку, яку харків’янка зберігала вдома десятиліттями, вона малою дівчинкою забрала на горищі будинку своєї тітки у селі Борова Харківської області. Жінка пригадала,  що дитиною там бачила також різні картини та вишивки, які ретельно заховали попередні власники будинку. З розповідей жінки відомо, що у селі переважно жили поселенці із росії і, ймовірно, що українська сім’я там не прижилася, як і її тітка, яка також згодом виїхала з того села і покинула цей будинок.

“У Харкові постійні обстріли і пані Світлана часто з дитиною виїжджає в інші райони. Тому вона вирішила, що найкращим місцем для шкатулки буде наш музей, який вже відвідали чимало людей із різних областей України і яких війна змусила покинути рідні домівки. Такі гості часто дарують цінні речі із своєї місцевості”, — поділилася Віра Мацевко.

Будьмо на зв’язку! Читайте нас у FacebookTelegramTikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08