Інформатор Калуш

ЖИТТЯ

Над Україною пройде рідкісний парад планет

parad

Над Україною відбудеться рідкісний парад планет. Вражаюче зібрання п’яти найяскравіших планет – Венери, Юпітера, Марса, Меркурія та Сатурна – буде головною визначною пам’яткою вечірнього неба 24 лютого.

Пише Інформатор, посилаючись на OBOZ.UA.

Побачити всі 5 яскравих планет, що простягаються по небу, можна буде на вільному виді на горизонт. Як пише Space, дві з цих планет, Меркурій і Сатурн, з’являться особливо близько одна до одної саме в понеділок 24 лютого. Це буде головний момент цього рідкісного параду планет.

Таке буває відносно рідкісно. Помітити дві, три чи навіть чотири яскраві планети одночасно не є чимось незвичайним, але шанс побачити всі п’ять разом випадає не часто. Наступне таке видовище відбудеться наприкінці жовтня 2028 року.

24 лютого українці зможуть вийти на вулицю в сутінках і це буде особливо зручним часом для перегляду.

Венера. Ця планета, безумовно, є найвидатнішою з усіх п’яти. Більшу частину місяця Венера залишатиметься на піку яскравості, і якщо спостерігати за нею в бінокль або невеликий телескоп, ви побачите її як півмісяць.

Сатурн. Наступною планетою, яку можна помітити, є Сатурн, знаменитий “володар перснів”. Щоб знайти його, просто подивіться на Венеру та простягніть уявну лінію прямо вниз – першим яскравим зіркоподібним об’єктом, який ви зустрінете, буде Сатурн. А щоб побачити його кільця, які тепер виглядають як тонка яскрава лінія, що розділяє диск планети навпіл, вам знадобиться невеликий телескоп із принаймні 30-кратним збільшенням.

Протягом перших двох тижнів лютого можна спостерігати, як розрив між Венерою і Сатурном поступово збільшується. У другій половині місяця Сатурн стане дедалі важче помітити на тлі яскравіших вечірніх сутінків, і до кінця місяця він зникне під світлом сонця.

Юпітер і супутники. Найбільшу планету нашої Сонячної системи можна побачити високо на півдні в сутінках у супроводі двох відомих неозброєним оком зоряних скупчень, Плеяд і Гіад, а також кількох яскравих зимових зірок. Найбільш помітним є помаранчевий Альдебаран, розташований трохи нижче Юпітера.

Вогняний Марс і два його супутники. Тепер подивіться на півдороги на східному небі, щоб побачити оранжево-жовтий Марс, який спалахує в поле зору, коли настає ніч. Побачити оранжево-жовтий Марс протягом лютого можна на півдороги на східному небі. Коли настає темрява, його буде видно у супроводі “зірок-близнюків” Близнюків, Поллукса і Кастора. Це вражаюче тріо проводить разом майже всю ніч, перетинаючи небо, утворюючи характерний трикутник, який поступово змінює розмір і форму з плином місяця.

Меркурій. П’ята й остання планета – найменша в нашій Сонячній системі: Меркурій. Цей маленький скелястий світ стане видимим протягом останнього тижня лютого, він сяятиме майже так само яскраво, як Сіріус – найяскравіша зірка на небі.

24 лютого Меркурій буде в поєднанні з Сатурном, причому дві планети виглядатимуть відносно близько – лише на 1,5 градуса одна від одної. Це буде ваш шанс побачити всі п’ять вечірніх планет одночасно. Меркурій буде розташований праворуч від Сатурна і світитиме приблизно у вісім разів яскравіше.

Щоб їх побачити, вам знадобиться рівний, безперешкодний горизонт із заходу на південний захід і дуже чисте, прозоре небо. Починати шукати можна приблизно через 30 хвилин після заходу сонця, скануючи на відстані двох кулаків на витягнутій руці безпосередньо під Венерою. Найкраще для цього використовувати бінокль. Меркурій має бути легко помітним, а коли ви його знайдете, то без проблем побачите неозброєним оком. А от Сатурн – це вже інша історія. Його теж можна побачити в бінокль, але знайти його без оптичної допомоги буде непросто.

Будьмо на зв’язку! Читайте нас у FacebookTelegramTikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08

Нагору