Вирву виявили мешканці вулиці Юлії Ганущак (колишня вулиця Чайковського в районі “Баня”), які і звернулися до управління надзвичайних ситуацій. Востаннє провальна воронка утворювалася на цій території майже 40 років тому.
Повідомляє Інформатор.
У Калуській міській раді сьогодні вранці зібрали позачергове засідання комісії ТЕБ та НС. Як повідомив начальник управління надзвичайних ситуацій Іван Дембич, виявлено просідання земної поверхні, розміром приблизно 18 метрів. Від небезпечного місця до найближчого житлового будинку — орієнтовно 50 метрів. А до лінії електропередач — 25 метрів.
ФОТО Калуської міської ради
Зазначимо, що від вулиці Глібова, на якій виявляли подібні воронки в останні роки, вулиця Юлії Ганущак далеко. Проте, загалом територія відноситься до північного каїнітового поля. В цьому місці провалля утворювалися у 1984-1986 роках. Перше було у 1984 році, розміром приблизно 65 метрів. В наступному році воронок було вже три, а в 1986 році — ще одна, дуже схожа на нинішню, бо її важко було навіть виміряти.
За інформацією заступника директора ДНДІ галургії Юрія Садового, фактично відбувся зсув берегів річки Сівки.
“Це в межах північного каїнітового поля. Під цією ділянкою капітальних виробіток немає. Від річки на захід (в 15 метрах від лівого борту річки) знаходиться луговня. Їх було 14 загалом. Але ця — єдина, яка знаходиться по лівому борту річки, бо всі інші — справа”, — деталізував науковець.
Він каже, що розмір луговні — 50 на 15 метрів, висота була — 1,9 метра, площа покрівлі становила 700 метрів квадратних на час завершення експлуатації і обʼєм — 1600 метрів приблизно.
“Минуло багату часу й очевидно, що та луговня просто заповнилася. Те, що проявляється зараз — це одна з ознак загального процесу, який відбувається на північному каїнітовому полі”, — додав Юрій Садовий.
ФОТО Калуської міської ради
У міській раді кажуть, що зараз загроза в тому, що вирва знаходиться у безпосередній близькості до лінії електропередач, від якої подається живлення до каналізаційно-насосної станції.
За підсумками комісії вирішили присвоїти вирві офіційний номер, а управлінню НС звернутися до науковців Інституту нафти і газу та ДУ “НІОХІМу”, щоб вони надали рекомендації щодо ліквідації нової провальної воронки.
Територію наразі обгородять сигнальною стрічкою та проводитимуть візуальні спостереження за станом вирви. Крім цього, управління ЖКГ має обстежити навколишню територію щодо наявності комунікацій систем життєзабезпечення населення.
Нагадаємо, що в районі вулиці Глібова у жовтні 2024 року також утворилася провальна воронка. .Її досі не ліквідували, оскільки кажуть, що там не завершилися стабілізаційні процеси. Її планують засипати твердими породами, але лише після стабілізації процесу просідання.
Головне фото — ілюстративне, з архіву Інформатора
Будьмо на зв’язку! Читайте нас у Facebook, Telegram, TikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08