Інформатор Калуш

ГРОШІ

Тариф на сміття у Калуші зросте з березня

Тариф на сміття у Калуші зросте з березня

На засіданні виконкому у Калуші сьогодні схвалили рішення про встановлення тарифів на сміття для населення. Визначили, що в дію вони вступлять з 1 березня.

Пише Інформатор.

Відповідно до законодавчих змін, послуга тепер називатиметься “з управління побутовими відходами та на операції збирання і перевезення побутових відходів”. Надавачем послуги залишається товариство з обмеженою відповідальністю “ЕКО-ПРИКАРПАТТЯ”. Саме ця компанія звернулася до виконкому з розрахунками нових тарифів. Ці розрахунки перевірила тарифна комісія, яку очолює заступник міського голови Богдан Білецький.

Під час нинішнього засідання виконкому він повідомив, що тепер вартість вивезення великогабаритних і ремонтних відходів включена у тариф, бо раніше споживачі платили лише за змішані відходи, але при цьому викидали і габаритне сміття біля контейнерних майданчиків. Це навантажувало підприємство, яке займається вивозом, адже плати за цю роботу воно не отримувало.

При розрахунку нового тарифу були застосовані норми накопичення у розмірі 1,73 (для багатоквартирних будинків) і 1,5 (для сільського населення). Вони нижчі, аніж затверджені спеціалізованим інститутом.

“Підприємство могло застосувати значно вищі норми, але виходило із фактичних даних, враховуючи, що кількість населення реально є зараз меншою, аніж була на час проведення відповідного розрахунку, — зазначив Богдан Білецький.

За його словами, застосовану норму можна перевірити легкими математичними підрахунками:

“Береться фактичний обсяг змішаних побутових відходів, які надійшли на полігон, і діляться на ту кількість мешканців, які користуються послугою з вивезення відходів. Виходить норма 1,7 для Калуської громади”.

Було озвучено також, що зараз підприємство нараховує плату за надання послуги 74 тисячам споживачів і йде тенденція до зменшення цієї кількості. Коли починали роботу — була 81 тисяча. Хоча населення громади офіційно становить близько 87 тисяч. Фактично це може означати, що чим менше людей платить за вивіз сміття, тим вищою є ціна для них.

Зазначимо, що норми накопичення визначаються один раз на п’ять років. Востаннє місто замовляло цю послугу в 2019 році і цьогоріч буде її переглядати. Дослідження ще тривають. Після визначення нових норм тариф, вірогідно, можуть переглядати знову.

У тариф, як зазначив представник компанії “ЕКО-ПРИКАРПАТТЯ” Андрій Олійник, включено витрати на оплату праці двох бригад, які тепер будуть забезпечувати вивезення великогабаритного та будівельного сміття. Загалом йдеться про введення у штат 16 людей (на підприємстві у Калуші було задіяно до цього 62 працівника).

Водночас у тариф не включали інвестиційну складову (закупівлю спеціалізованих автомобілів та контейнерів), яка суттєво його здорожчувала.

Під час обговорення проєкту рішення виконкому міський голова Андрій Найда спитав надавача послуги, що буде, якщо новий тариф виконком не затвердить. Той відповів, що вони будуть змушені припинити надавати послугу, оскільки несуть шалені збитки і виживають зараз на кредитах.

Депутатка Калуської міської ради Ольга Сікора цікавилася, чи перереєструвалося підприємство у Калуш (з’ясувалося, що ні), яку суму податків воно сплатило громаді (за підсумками 2024 року — 900 тисяч гривень у вигляді ПДФО) та чи не може воно закрити частину вакансій наймом на роботу жінок, а не чоловіків. Логіка її пропозиції така: чоловіків потрібно бронювати, а це зараз можливо лише за умови суттєвого підвищення заробітної плати, тоді як жінки можуть працювати і за менші зарплати. Андрій Олійник у відповідь спитав, чи піде працювати вона…

Також депутатка закликала членів виконкому не лізти в кишеню людям хоча б до кінця воєнних дій, бо чимало сімей і так ледь виживають. Вона закликала не голосувати за рішення, а від того, що приватна компанія піде з ринку надання послуг у Калуші місто, на її думку, не постраждає. Бо прийдуть інші компанії або ж можна буде повернути до життя комунальне підприємство, яке цілком може надавати цю послугу.

Втім, під час засідання звучали і похвальні репліки щодо компанії, яка займається вивозом сміття. Мовляв у місті чисто і з цим не поспориш.

“Якщо у когось з громади є сумніви чи зауваження щодо тарифу, правильності його обрахунку, то звертатися слід до Держпродспоживслужби, яка зможе дати належну оцінку. Будь-хто з громади може звернутися. Тарифна комісія не виявила жодних порушень”, — резюмував Богдан Білецький.

У підсумку члени виконавчого комітету рішення погодили більшістю голосів.

Тож, нові тарифи на сміття у Калуській громаді будуть такими:

  • для мешканців Калуша — 55,55 гривень;
  • для мешканців сіл громади — 48,25 грн.

Будьмо на зв’язку! Читайте нас у FacebookTelegramTikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08

Нагору